SKreisilinnapäeval selgub Paide kaunim koerel laupäeval, 10. juulil Paide keskväljakul ja selle lähiümbruses toimuva Paide kreisilinnapäeva raames valitakse esimest korda toimuval koerte konkursil välja "Paide kauneima koera” tiitli väärilised loomad, kirjutab Järvamaa Infoportaal.

Ühe kaunima koera valimise konkursi korraldaja ja idee autori loomaarst Raivo Raja sõnul on säärased koerte konkursid või võõramaapäraselt dog-show'd maailmas üsna laialt levinud.
"Kuna eelmisel aastal toimus kreisilinnapäeva raames bernhardiinide jalutuskäik, mis inimestele väga meeldis, siis otsustasime ka sel aastal korraldada midagi nii koertele, nende peremeestele kui ka laadarahvale, seda enam, et sellist asja pole Järvamaal varem veel tehtud" lausus Raja.

"Loodame, et "Paide kaunima koera" valimise konkursile tuleb osa võtma vähemalt 30 koera koos peremehega," ütles Raja, kelle sõnul on Paides palju toredaid ja sõbralikke koeri ning konkursile ei ole kindlasti mitte oodatud ainult Paide puhtatõulised loomad vaid ka segaverelised ning mujalt pärit koerad.
 
"Eraldi arvestust peetakse nii tõukoerte kui segavereliste arvestuses ning kõik konkursist osa võtvad koerad saavad endale ka meene, mille on välja pannud meie suurtoetaja,   AS Bramham Trade, kes tegeleb lemmikloomatoodete ja -toitude maaletooja ning edasimüüja." lisas ta.
 
Paide kaunima koerte konkursile saavad koeraomanikud registreerida kuni laupäeva kella 11.30-ni. Eelregistreerumine toimub Aili Pärteli mobiilile 5119978. Võistlusringid ise algavad Paide kultuurikeskuse juures muruväljakul kell 11.30. Kindlasti peaksid kõik konkursist osa võtvad koerad olema ka marutaudi vastu vaktsineeritud.
Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.