Kui koer käib salaja voodis
Paljudele koeraomanikele on ebameeldiv kui nende karvu ajav lemmik mõnel keelatud esemel salaja magamas käib. Selle ebameeldiva kombe välja õpetamiseks tuleb minna tagasi õpetamise juurte juurde. Erinevate iseloomudega koerte puhul kestab probleemide väljakoolitamine vastavalt paar kuni paarkümmend korda.

Mugavuste väljatreenimine ehk käitumise muutmine on reeglina pikaajaline tegevus seega varu kannatust ja ole järjepidev! Aitab paarist (kümnest) korrast terve diivan ebameeldivaks teha.

Eesmärk on, et koer hakkaks seostama ebameeldivust diivani-mitte sinna peale takistuseks asetatud asjaga (kasutatakse ka krabisevat paberit, fooliumi, kilet), viimasel juhul ei ole sellest abi ja fooliumi eemaldades kasutab ta diivanit sama eduliselt- sama efekti on näha siis kui asjad on diivanipeale ette tõstetud või ei ole.

Diivanit ennast ebameeldivaks teha on kergem kui diivanile käib mingi kate lisaks peale, katte alla on hea krabisevat või kõvu asju panna nii, et koeral ebamugav seal peal/peale ronida = seostama hakkab ta ebamugavust kattega (ehk kui kate pidevalt peal siis diivaniga) ka siis kui krabisevaid/kõvu asju seal pole (ära kasuta kõvadeks asjadeks tema enda mänguasju ta hakkab neid lihtsalt väljakaevama kuna tunneb tuttavat lõhna).

Treenida on kõige parem alguses ise kodus olles (kraapimise oht) teda diivanile lubades/tõstes/sundides siis kui ebamugavus katte all- ka pidev sund millekski ebameeldivaks tekitab koeras ebamugavat seost ja ta ei taha seda enam teha.


Tagasi