Küsimus:

Tere, Vabandan kõige pealt et tülitan hoopis teise küsimusega. Aga ei osanud nagu mujalt nõu küsida.

Mure selline et kas te oskate öelda kuidas võiks käituda segaverelised koerad, kui ettearvamatud nad on. Sooviksime võtta napoli mastif ja burdoo dogi segu emase kutsika, kes on 4 kuud vana. Elame maa majas ja peres kaks last (6 ja 2).

Olen lugenud burdoo dogi kohta ja tema peaks nagu sobilik meile olema, sest kindlasti oleks vaja et ta sobiks kokku lastega ja oleks kodukaitsja. Aga kui tõsine on nende nii öelda verejanu. Sest olen lugenud et kui saab vere maitse suhu siis on edasi ohtlik koer.

Lugupidamisega,
Karine

Vastus:


Tere!

Kahjuks on pea võimatu ette ennustada, millise iseloomuga koer temast täpselt kasvab. Aga soovitan käia mitu korda kogu perega seda koera vaatamas. Vaadake kuidas ta kätub lastega, on ta tormakas, arglik jne. Seejärel tehke alles oma otsus.

Kui võtate perre koera, siis käige kindlasti temaga ka kutsikatekoolis ja sõnakuulelikkuse tarkusi omandamas. Kogenud treenerid jagavad teile häid nõuandeid kõikides koerakasvatamis küsimustes. Mida rohkem Te kogu perega koeraga tegelete, seda vahvam ja peret hoidvam sõber Teile kasvab.

Märksõnad:

Tagasi