Husky kasvataja Viljar Krohvi kinnitusel ei ole mõtet kutsikat enne kuuendat elukuud treenima hakata, kuna loom ei ole veel välja arenenud. Liiga vara alustades võib talle liiga teha. Alates kuuendast kuust võib hakata harjutama jooksmist rakendi kõrval. Alates kümnendast elukuust kuni aastani võib proovida kelgukoera rakendisse panna.

Esialgu tuleb loom panna väikse koormusega rakendisse, aastavanune koer võib aga vedada ka raskust. Koerarakendi puhul arvestatakse, et üks koer suudab ära vedada umbes 40 kg ehk kui kelgu peal on sõitja ja juht, siis peaks olema rakendi ees neli kuni kuus koera.

Koeri juhitakse häälkäsklustega, mis koosneb inuiti ja inglise segakeelest. Häälkäsklusi saab kelgukoerale õpetada ka lihtsalt rihmaga jalutades, enne igat pööret, kasvõi tänavanurgal, tuleb anda õige käsklus ja koera õige tegutsemise korral teda kiita. Maiust anda ei tohi, kuna see teguviis ei vasta hilisemale reaalsusele.

Parim viis noorele koerale tema ülesandeid tutvustada on ta kogenud koertega ühte rakendisse panna, aga kui seda võimalust pole, võib koeraga harrastada ka vedamist imiteerivaid mänge, näiteks võib talle autorehvi taha rakendada. «Kelgukoerad veavad meelsasti igasugu kelke, kasvõi plastkelku, siis peab aga ise tegija olema, et mitte kipakast riistapuust välja pudeneda,» kinnitas kelgutamise spetsialist.

Allikas: tarbija24.ee

Märksõnad:

Tagasi