Kuidas lahutada kaklevaid koeri
Lahutada saab kaklevaid koeri luues olukorra, mis kutsub esile nende baasinstinkti milleks on ellujäämisinstinkt.

Aidata võib peade suunas peale visatud suure riideese, taaskord peadele suunatud tugev veejuga, ohtlikud häälitsused – kõik need sunnivad enamuses koeri korraks tähelepanu mujale pöörama, hea õnne korral puhtalt enda heaoluga tegelema (nt. uppumistunde vältimiseks).

Samuti võimalusel (enda ohutust silmas pidades) oma koeral tagajalgadest haaramine ja taguotsa seljatasandist ülespoole tõstmine - tasakaalu kaotus, on osade koerte puhul abiks.

See millist moodist olukorra võimalikuks lahendamiseks kasutate, oleneb olemasolevatest võimalustest ja olukorrast endast. Tihti kujuneb olukord välja kiirelt ja ka lahendused tulevad kohapeal.
Väiksemate koerte puhul tuleb samuti arvestada, et nende hambad ei ole mitte kummist ja nad suudavad ka vahele sekkunud inimesele haiget teha samas muidugi oluliselt vähem kui suuremad koerad. Seetõttu kasutatakse väiksemate puhul tihti mõtlematult kätega vahele sööstmist ja nende turjast või kaelarihmast eemale tirimist, hea on meeles pidada, et ka nende puhul saab kasutada ülal mainitud viise selle asemel.

Autor: Kärt Pingas, koerakuulaja


Tagasi