Kuidas valida oma koerale õiget kampsunit?Millist riietuseset valida oma koerale?

Kui sinu koeral on vaja kanda riideid, siis on sinu jaoks kindlasti oluline, kuidas näiteks valida oma koerale sobilik riietus?

Valikuid on mitmeid kampsunid, jakid, joped, t-särgid, kleidid jne. Kui soovid, et sinu koer tunneks ennast mugavalt ilma, et kuskilt hõõruks või pigistaks, siis mina soovitan kindlasti valida sooja, mõnusa ja pehme kampsuni, kirjutab Cedrelle blogi.

Kuidas valida oma koerale õiget kampsunit?

Esmalt muidugi oleks hea teada oma koera mõõtmeid (rinna ümbermõõt, seljapikkus ja osadel juhtudel ka kaela ümbermõõt). Kampsuni ostmisel on muidugi lihtsam, sest kui ostad kvaliteetsest ja pehmest materjalist kampusni, siis see annab piisavalt venima, et sobituda sinu koera kehaga paremini. Pehme ja heast materjalist kampsun ei tee sinu koerale liiga ehk siis ei pigista ega hõõru kuskilt ning hoiab mõnusalt koera keha ümber.

Millised on head ja kvaliteetsed materjalid?

Tavaliselt nagu ka inimeste kampsuneid valmistatakse koera kampsuneid akrüülist. Akrüül on tegelikult kõige odavam sünteetiline materjal, samas on teep akrüül toote väga vastupidavaks kuid 100% akrüül materjalist kampsunid ei ole väga soojad kuid samas on väga vastupidavad.

Masinaga tehtud kampsunid akrüülmaterjalist ei ole tavaliselt väga pehmed ning nii mõnusad kui käsitsi valmistatud akrüülist kampsunid. Kui soovid oma koerale vastupidavat, ilusat, pehmet ja natuke soodsamat kampsunit, siis soovitan käsitööna valminud kampsunit ka Cedrelle toote valikus on sellised kampsunid olemas näiteks Fuchsia ja Black Fuchsia

Kui soovid oma koerale pakkuda eksklusiivsemaid, soojemaid ja looduslähedasemaid kampsuneid, siis tuleks kindlasti eelistada neid kampsuneid, mille koostises on meriinovilla, angooravilla või kašmiiri. Kindlasi ei tohiks kampsunid olla 100% nende materjalide koostisest, sest lisadest näiteks akrüüli muutub toode palju vastupidavamaks ja paremini pestavaks ega veni välja. Eestis selliseid ekslusiivsemaid kampsuneid leiab ainult Cedrelle tootevalikust näiteks: Freesia, Lavender, Mallow ja Crocus.

Mis on veel oluline?

Lisaks kvaliteetsetele materjalidele võiks ka jälgida kampsunite välimust, et see sobiks sinu neljajalgsele sõbra välimusega ja ka sinu välimusega. Tegelikult on ju oluline, et meie lemmik näeks vähemalt sama hea välja nagu meie ise! Kui sinu kutsu näeb armas ja hea välja kvaliteetselt valmistatud kampsuni, siis saab ta kindlasti palju rõõmsaid pilke ja emotsioone teistelt inimestelt, mis teeb nii sinu kui ka sinu neljajalgse sõbra õnnelikuks ja rahulolevaks.

Kokkuvõtteks

Olge hoolikas koerte riiete valimisel ja alati uurige, millisest materjalist on koerte riided tehtud, sest vaid siis saate oma koerale parimat pakkuda! Kindlasti soovitan eelistada käsitöö koerte riideid, sest nendes riietes on ka palju positiivset energiat, mida masinaga valmistades sinna panna ei saa:)


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.