2. juunil avatakse Varjupaikade MTÜ eestvedamisel Pärnus Port Artur II näitus "Pärnu kunstnikud varjupaiga heaks", mis kulmineerub heategevusliku oksjoniga 14. juunil.

Eemärk on tõmmata tähelepanu kodutute loomade küsimusele ning koguda vahendeid, et parandada Pärnu varjupaigas peavarju leidvate kodutute koerte elutingimusi.

Näitusele ja oksjonile toovad oma töid väga mitmed nii Pärnumaaga seotud kui ka Eestis üldisemalt tuntud kunstnikud - Piret Bergmann (Pusa), Mart Sander, Epp Maria Kokamägi, Reti Saks, Kaie Kal, Ly Saat, Rait Pärg, Flo Kasearu, Tiiu Kimber, Mila Balti, Heli Tambur, Andrus Joonas, Kaili Viidas ja hobikunstnikud Pärnu Kunstiklubist.

Varjupaikade MTÜ Pärnu varjupaiga juhataja Mari Hagi sõnul on Pärnu kunstiinimeste poolne initsiatiiv märgata endast nõrgemaid, kes ennast ise aidata ei suuda, väga teretulnud. „Loodame, et tuntud kunstnike kaasalöömine ja ilusad kunstiteosed tekitavad suurt huvi nii näituse külastajates kui potentsiaalsetes ostjates, läbi mille saame meie oma eesmärke loomade suhtes paremini ellu viia.“

Varjupaikade MTÜ üldjuhi Triinu Priksi sõnul oli majanduslanguse aeg varjupaikade tegevuses üsna keeruline, kuid mida aeg edasi, seda rohkem on ühingu selja taha koondunud loomasõprade toetav kogukond. „Sellised ettevõtmised aitavad väga hästi kaasa inimeste teavitamisele ning laiema ühiskonna kaasamisele kodutute loomade probleemidele lahenduse leidmisel,“ rõõmustas Priks.

Näitus on Pärnu ühes enimkülastatavamas keskuses üleval kaks nädalat, mille lõppedes toimub oksjon. Kunstitööde müügitulude eest loodetakse valmis ehitada Pärnu kodutute loomade varjupaigale koertemaja, mille valmimisest hoitakse huvilisi kursis Varjupaikade MTÜ Facebooki lehe vahendusel.

Varjupaikade MTÜ on lepingupartneriks üle 70-le kohalikule omavalitsusele Pärnu, Viljandi, Valga, Virumaa ja Võru piirkonnas. Möödunud aastal pakuti ajutist või pikemaajalist peavarju 2600 loomale.

Lisaks uute kodude leidmisele tegeletakse koolitus- ja teavitustööga oma kogukonnas. Seda kõike saab teha tänu toetajatele ja annetajatele, sest ainult annetuste abil on võimalik katta suuri raviarveid, koolitada ja hoida loomi varjupaigas üle seaduses ettenähtud 14 päeva.

Fotol: Epp Maria Kokamäe poolt oksjonile pandud maal Tuul juustes (õli puidul, 2011 aasta, formaat 37x37 cm)

 

 


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.