Kuressaares toimusid Eesti meistrivõistlused koerte kuulekuses
Kuressaare lossi hoovis toimusid Eesti meistrivõistlusted koerte kuulekuskoolituses, kusjuures saarlased tulid esikolmikusse nii individuaalselt kui ka võistkondlikult.

Eesti meister Tarvo Alev ja saksa lamabkoer Heleros Lucky Tabasalust, teisel kohal Aivo Oblikas dobermann Omaoma De-Light´iga Tallinnast ja kolmandal kohal saarlanna Greta Rüütel, kelle hovawart Asko on juba kodus, vahendab Meie Maa.

Nii suurt üritust Saaremaal enne korraldatud ei ole. Seda enam oli korraldajatel hea meel selle üle, et kohal Eesti paremik.

Kuna esimest korda toimus võistlus ka meeskondlikus arvestuses, pani ka Saaremaa koerteklubi Aktiiv välja oma meeskonna, kuhu kuulusid Greta Rüütel hovawart Askoga, Kaidi Kask saksa lambakoera Golttvizen Hof Bodoga ja Aarne Väli saksa lambakoer Aussenhaus Isabeliga.

Pingelise ja tasavägise võistluse lõpetas parima saarlasena Greta Rüütel Askoga, kes saavutas kolmanda koha, neljandaks tuli Kaidi Kask Bodoga. Kolmandast kohast jäi neid lahutama vaid 2 punkti. Kolmanda saarlasena võistlustulle läinud Aarne Väli Isabeliga lõpetas üheksandana.

Võistluse võitis Tarvo Alev Tabasalust saksa lambakoeraga Heleros Lucky. Teise koha sai Aivo Oblikas Tallinnast dobermann Onaoma De-Lightiga. Kokku oli osalejaid 13, neist saksa lambakoeri üheksa, kaks dobermanni, üks hovawart ja üks CaDeBou. Meeskondlikult saavutas esikoha Keila Koerasõprade Klubi IPSON, teise koha Eesti Dobermanni Ühing ja kolmanda koha Saaremaa koerteklubi Aktiiv.

Vastse Eesti meistri Tarvo Alevi sõnul oli tal plaanis võtta lihtsalt kodukoer, kes oleks ilus, tark ning saaks aias hakkama nii suvel kui talvel. “Kui kutsikas oli välja valitud ja kasvataja juurest lahkus, hakkas Helerose kenneli kasvataja Heli Vaab rääkima ka erinevatest võimalustest koeraga tegelemiseks – näitused, võistlused jne –, kuid selle jutu peale vaid muigasin mokaotsast, sest olin kindel, et ei hakka kunagi koeraga võistlustel või näitustel käima,” rääkis Tarvo. Kuid kui kutsikad said kolmekuuseks, kutsus kasvataja terve pesakonna kokku ja ta hakkas iga nädal käima koerte “beebikoolis” Ülle Üksiku juhtimisel.

Algajatele soovis Tarvo järjekindlust ja püsivust. “Tuleb olla kannatlik ja järjepidevalt koera treenida, siis tulevad ka tulemused. Kindlasti ei tohiks heituda läbikukkumistest, sest neid tuleb ette kõigil ja ainult nii õpitaksegi ja arenetakse. Võistlusi ei tohiks karta, sest tegelikult ei vaata keegi viltu ega naera, kui midagi valesti läheb. Kõik edukad võistlejad on need vead kunagi läbi teinud ja seega teavad täpselt, mis tunne on esimesi kordi võistlusplatsil olla,” rääkis Tarvo Alev.

Üritus õnnestus, vaatamata vihmale ja tuulele. Ja ääretult uhke tunne on, et meil, saarlastel, oli võimalus korraldada selline suur ja oluline üritus ning tuua siia võistlema väga tugevad paarid.

Foto: Antti Kopliste
Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.