Küsimus:

Tere,

Paluksin nõu koera probleemi selgitamisel.
Koer on mastifi ja lambakoera segu. Juba 6 aastane, 60 kg. Lasime ta steriliseerida 5 aastat tagasi. Mõnda aega pärast operatsiooni ilmnes põiekontrollimatus. Alguses saime abi põletikutablettide näol.

Viimastel aastatel pole me talle tablette rakendanud. Ta on tubane koer, juba kutsikast peale. Ta on hea koer ja me ei taha teda magama panna. Meile on see lahendus tähtis, kuid meil pole vahendeid kalli kordusoperatsiooni jaoks.

Suured tänud,

Noomi Kams

Vastus:

Steriliseerimisjärgset kusepidamatust esineb üsna sageli ja just suurt kasvu koerte hulgas. Tekkepõhjused on siiani teadmata. Välja on selgitatud, et see ei sõltu koera vanusest operatsiooni sooritamise ajal ega ka operatsioonitehnikast. 

Vanasti raviti operatsioonijärgset kusepidamatust emasuguhormoonidega, kuid neil oli mõningaid kõrvalmõjusid. Meie kliiniku kogemus räägib fenüülpropanalamiini kasuks, mis algselt on olnud inimeste köharohi, kuid nüüd on edukalt kasutuses kusepidamatuse ravimisel. Ravimit tuleb tarvitada eluaeg, kuid õnneks ei ole ta hirmuäratavalt kallis.

Enne ravikuuri algust peaks loomaarst koera üle vaatama, kas tal ei ole sellele ravimile mingeid vastunäidustusi või äkki on tegemist hoopis muu (neeru- või põie-)probleemiga.

dr. Tiina Toomet

Märksõnad:

Tagasi