Küsimus:

Tere!

Mul on 6-kuune taksikutsikas. Toidan teda kodutoiduga, vahel ka kutsikakrõbinatega. Tahaksin teada, milline on piisav toidu kogus.

Samuti on huvi, millal peab koera hakkama toitma 2 korda päevas? Alates 5ndast elukuust olen teda toitnud 3 korda päevas(varem 4 korda).


Vastus:

Üheks heaks reegliks toidukordade vähendamise kohta on see, et seda peaks tegema siis, kui on näha, et kutsikas hakkab nt. hommikust või õhtust toitu suures osas järele jätma - siis võiks üle minne väiksemale toidukordade arvule.

Piisav toidu kogus - see on pisut keerulisem. Valmiskoeratoidu puhul on asi lihtne - tuleks laias laastus jälgida pakendil olevat söötmisnormi ja kohandada seda vastavalt kutsika isule ja kaalu-iibele, jälgides, et kutsikas poleks liigselt matsakas ega liigselt kondikribu.

Kodutoidu puhul peaksime kõigepealt lahti mõtlema, mis see 'kodutoit' on. Kui selle all mõeldakse inimeste toidu jääke, siis pole see mitte kõige tervislikum koera toitmise viis, samuti on ka kogust praktiliselt võimatu välja pakkuda. Kui 'kodutoit' tähendab ise kvaliteetsest toorainest valmistatud koera vajadustele kohandatud tasakaalustatud dieeti, siis tuleneb kogus sellest, millise energiasisaldusega valmistatud toit on, ja kutsika eeldatavast (kalkuleeritud) energiavajadusest.

Need arvutused tuleks teha iga koera kohta eraldi ja kasutada loomulikult abiks vastavat professionaalset kirjandust.

Kodutoidu ja kommertsvalmistoidu segamini söötmise juures võiks proovida samuti lähtuda koera eeldatavast koguenergiavajadusest, vaadata, millise osa sellest katab kodutoiduports ja siis vastavalt lisada kuivtoitu, kuid seda lähenemist ei saa ma rahuliku südamega eriti kutsikale küll soovitada, kuna sellise menüü korral on ülikeeruline tagada vitamiinide ja mineraalide jms. teiste oluliste toitefaktorite piisav ja tasakaalustatud sisaldus kutsika menüüs.
Märksõnad:

Tagasi