Küsimus:

Tere.

Lugesin koer.ee kodulehelt, et on selline võimalus saata oma küsimus ja saada esialgne vastus.

Nimelt tegemist 5.a emase lühikarvalise standardtaksiga. Oleme lõpetanud oma näitustekarjääri ja lootsime väärika peigmehega teha talle kutsikad, aga see ei õnnestu kuidagi.

Koeral ei ole sellist klassikalist jooksuaega, aasta-paarisena justkui midagi oli, aga ka mitte eriti. Regulaarselt 2x aastas hakkaks nagu midagi tulema, koer muutub rahutuks, hakkab märgistama, sabaalune läheb tursesse, tekib lima ja mingi nädala pärast määrib vaid ühe päeva. Ja see ei ole veri, pigem mingi lima ja mäda vahepealset ja ka ainult väheke. Nädal veel veidi suurenenud limaeritust, turse kaob ja rahu majas. Ise ei tunne isaste vastu huvi, ega isased ka tema vastu. Oleme nüüd üle aasta proovinud ja jälginud, aga ei midagi. Kas on võimalik midagi stimuleerida või ongi lootusetu juhtum?

Kodus meil kasvamas ka üks isane beebitaks, aasta pärast võiks ta mehetegusid teha, ehk annab seniks meie emane ära remontida.

Tänades
Jaak

 

Vastus:

Tere!

Kirjateel ei saa kahjuks antud muret lahendada, see vajab kindlasti põhjalikku looma läbivaatust ja täiendavate küsimuste esitamist omanikule. Soovitan Teil minna koeraga Viljandi Männimäe loomakliinikusse dr. Laura Linntamme konsultatsioonile. Lisan siia ka lingi kliiniku kodulehelt:

http://www.viljandiloomakliinik.ee/34-teenused-reproduktsioon.html

Tiina Toometi Kliinik

 

 

 

 


Tagasi