Küsimus:

Tere!

Võtan endale peatselt koera, aga ei ole leidnud veel korralikku ja usaldusväärset vastust vaktsiinide kohta ja kuna olen alles algaja koera kasvatuse osas loodan ma saada enda küsimustele vastuse loomaarstilt.

Kutsikas kelle ma saan, on nelja kuune ja isane. Kas on mingi järjekord ja vanus, kuna peaks laskma ta kastreerida, marutaudi vastase vaktsiini teha, ussirohtu anda jms?

Kas loomaarsti juurde minnes ütleb arst mulle ise ära mis vaktsiine ja ravimeid on vaja anda või ma pean olema ise piisavalt tark, et õiget vaktsiini lasta teha? Kui viimane variant, siis mis vaktsiine läheb vaja ja mis vanusest alates?

Ette tänades
Helena

Vastus:

Kui Te kutsikale järgi lähete, siis kindlasti uurige kasvatajalt, millal on kutsikas viimati saanud ussirohu, kas on juba vaktsineeritud, märgistatud, väljastatud europass, kantud mõnda registrisse.

Meie soovitame alati 10-14 päeva enne vaktsineerima tulemist anda loomale ussirohtu, seejärel mõned päevad jälgida väljaheidet ja kui usse märgatakse, siis nädala või 10 päeva pärast anda rohi uuesti.

Vaktsineerima saab tulla alles siis, kui usse roojas pole märgatud ja rohu  andmisest on möödas umbes 10 päeva. Ussirohuandmist peaks kordama vaktsineerimiste vahepeal ja viimane vaktsiin teha mitte varem kui 3,5-kuuselt. Kordusvaktsineerimine aasta pärast ja edaspidi vastavalt loomaarsti soovitusele, mis sõltub suuresti koera edasisest elustiilist (jahikoer, reisimised, näitused jne.)

Ussirohtu antakse peale kutsikaiga kord kvartalis.Kastreerida võiks siis, kui koer on umbes poole aastane.

dr. Tiina Toomet

Märksõnad:

Tagasi