Kutsika pesemisestKutsikat ei ole soovitav enne 6 kuuseks saamist pesta pesemisvahenditega. Kui kutsikas on õueskäimisega ennast ära määrinud, puhastada teda niiske lapiga, äärmisel juhul pesta sooja veega.

Pestakse sooja veega (t 34-36ºC) vannis, kus vesi ulatub kõhuni. Jälgige, et vett ei satuks kõrva ega silma. Hoolikalt loputada ja kuivatada. Pesta võib õhtul enne öist uneaega – kindlasti ei minda peale pesemist enam õue.

NB! Sobivat pesemisvahendit valides on soovitatav küsida nõu kutsika kasvatajalt või loomaarstilt. Üldiselt pole pesemisvahendeid soovitatav üldse kasutada. Kui seda siiski tahetakse teha ei tohi pesemisvahendit kasutada rohkem kui 2-3 korda aastas.

Hommikuti puhastatakse niiske vati või salvrätikuga kutsika silmad ja kord nädalas ka kõrvad. Kui kutsikal on hambad vahetunud (6-8 kuuselt) jälgige, et hammastele ei tekiks hambakivi – kollast või musta kattu (eriti kihvadele). Vajadusel puhastada kas spetsiaalse koerahambapasta või vati ja söögisoodaga.
Puhastage kutsika karva iga päev niiske lapiga nühkides, suuremat kutsikat harjatakse spetsiaalse kummiharjaga.

Hea oleks harjutada kutsikat iga kord õuest tulles paigal püsima ja käppa andma (kõik käpad), et neid lapiga pühkida saaks.
Samuti tuleb harjutada küünte lõikamist küünetangidega.

Kui küüned kasvavad liiga pikaks – nii, et toetuvad vastu maad – tuleb nad lõigata lühemaks veidi küünesäsist kaugemalt, heledatel küüntel on see hästi näha.
NB! ETTEVAATUST – kui juhtute lõigates haiget tegema, hakkab kutsikas kartma ja hiljem ei lase käppa puutuda. Tehke protseduur võimalikult meeldivaks – võtke sülle ja andke vahepeal natuke maiust, vajadusel kasutage kutsika tähelepanu köitmiseks teise inimese abi.

Allikas: dalmaatsia.koer.info


Tagasi