Küsimus:

Tere

Võtsime enda perre Huksy ja Berni alpi karjakoera segu. Isane kutsikas ja just reedel sai ta meil 2 kuuseks.
Müüa rääkis, et ussirohte on saanud. Aga nüüd juba tänase päeva jooksul on oksendanud kahel korral ja kokku 4 paelussi välja, mis on 10 cm pikkused. Väljaheites pole ussidest jälge. Ainult oksendab välja.
Oleme kutsika pärast mures ja ei oska midagi teha. Pole varem mitte ühelgi koeral usse olnud. Pole veel arsti juurde ka jõudnud kuna ta pole nädalat veel meie juures olnudki.

Ootan huviga teie vastust,
Janne

Vastus:

Tere,

Kindlasti tuleb koerale uuesti ussirohtu anda. Kui teil on väljoksendatud lülid alles, siis võiks viia loomaarstile näha. Väikesed, kitsad (nagu kurgiseemned) lülid kuuluvad paelussile nimega koeraviik ja see on hõlpsasti likvideeritav tavaliste ussirohtudega. Samal ajal peab ka kirburohtu kasutama, sest kirp on koeraviigi vaheperemees.

Kui tegemist on lühikeste laiade lülidega, siis oleks hea, kui loomaarst saaks nende põhjal kindlaks teha, sest näiteks laiuss on üsna visa tegelane, kellest lahtisaamiseks peab teistsugust rohtu ja/või suuremaid annuseid kasutama.

Kas olete kindel, et tegemist on paelussiga? Kutsikad oksendavad tavaliselt solmeid ja need on just sellised ca 10 cm pikkused kõhnemat sorti vihmaussi taolised nuudlid. Neile toimivad tavaussirohud, mida saate apteegist või loomakliinikust. Anda kindlasti 2 korda 10 päevase vahega. Enne ei saa kutsikat vaktsieerida, kui pole parasiitidest lahti saadud.

Tervitustega loomarst Tiina Toomet

 

 

 


Tagasi