Küsimus:

Minu 11 nädalasel saksa lambakoera isasel kutsikal (13,3 kg, üks kõrv kikkis) tekkisid probleemid kuivtoidu söömisega kohe peale esimest vaktsineerimist 8 nädalaselt.

Koera passis on 2 templit- roheline Canigen CHPPi  Virbac ja kollane Canigen L Virbac- väidetavalt katku, parviviiruse, leptospiroosi ja hepatiidi vastu.

Peale vaktsiini koer oksendas 4-l korral paari kolme tunniste vahedega ja keeldus igasugusest kuivtoidust- 5 sorti erinevad kõrgekvaliteedilised krõbinad. Enne vaktsineerimist sõi ta neid kõiki suure isuga. Nüüdseks olen toitnud teda kodujuustu, maksapasteedi ja maksavorstiga, koerakonservidega Carno (nüüd ta ei söö sedagi), neljaviljahelbe-, riisi- ja kaerahelbe pudruga ja piimaga.

Igapäevaselt saab juurde tuubi vitamiini ( 2tl Vitamin&Mineral Energy Paste-Gel+Omega 6(GLA)- Diafarmi toode). Pulbrilisi vitamiini ja mineraalainesegusid ta ei söö.

Täna tehti talle vereproov, mille põletikunäitajad olid kõrged (pidi olema krooniline põletik) ning hemoglobiin madal. Arst arvas, et antibiootikume esialgu ei anna ja et tõenäoliselt on see reaktsioon vaktsineerimisele.

Mida teha? Järgmisel nädalal peaks oleme teine vaktsineerimine. Ma ei julge seda teha lasta. Kas antibiootikume võtma hakata või oodata, et immuunsüsteem saab ise võitu.  Muidu on koer rõõmsameelne, ergas ja tragi.

Vastus:

Tere,
Vaktsineerimine võib tekitada küll kerge reaktsiooni (oksendamine), kuid mitmeks nädalaks see isutuks muuta ei tohiks. Kirjast ei selgu, kas kutsikas on ussirohtu saanud. Noortel koertel on siseparasiidid kõige tavalisemaks isutuse põhjuseks.

Kui 2-kordse ussirohu andmisega olukord ei parane, oleks põhjust vereproovi korrata ja vajadusel teha põhjalikumad uuringud. Siseparasiidid võivad ka selliseid muutusi verepildis esile kutsuda nagu teie koeral oli.

See, et koer ise on rõõmsameelne, ergas ja tragi annab lootust, et asi ei ole liiga tõsine. Ilmselt ta midagi siis ikka sööb. Ärge teda sööma meelitage ega söögiga mingit muud tsirkust tehke. Kui ei taha, siis toit eest ära ja proovida mingi aja pärast uuesti.

Dr. Tiina Toomet

Märksõnad:

Tagasi