Küsimus:

Tere!

Meil on peaaegu 11 kuune bokseri kutsikas. Ta kaalub 26 kilo. Eelmise nädala algusest oleme hakanud märkama, et tal on kaka sees olnud natukene verd. Mõnel päeval on ta kakanud tavalise kahe korra asemel kolm või neli korda. Terve kaka siis päris vedel ei ole olnud aga lõpu poole on veidi vedelam olnud. Samas päris iga kaka sees verd ei ole olnud.

Täna tuli verd kakamise lõpul veidi rohkem, lausa mõned tilgad. Kaka värv on olnud ka erinev, vahel heledam, vahel täitsa tume. Isu on tal hommikuti mõnel päeval olnud kehvem. Muidu sööb ta kohe peale hommikust pissil ja kakal käimist aga paar hommikut sõi ta alles lõuna paiku. Lihtsalt ei tulnud sööma ja ega me väga ei pressinud ka. Kui lõuna ajal pakkusime, siis sõi isuga. Õhtuti on tal väga hea isu, sööks rohkem, kui anname. Käib mul köögis kannul ja nuiab juurde.

Tuju on tal päris hea olnud, hüppab ja kargab. Selle järgi vaadates ei oleks nagu midagi viga. Joob ka täitsa normaalselt nagu alati.

Ainukene, mida ta nüüd viimasel nädalal väga ei taha on keefir. Mõtlesime, et hakkasime talle vahel viinerit ja vorsti andma, äkki see ei sobi. Jätsime need ära. Vahet ei ole. Siis mõtlesime, et jookseb aias ringi ja  närib kõike, mida saab. Oleme tal ikka silma peal hoida püüdnud ja vahepal ta lausa kinni pannud, et ta ei saaks midagi valet närida.

Eelmise nädala alguses mõtlesime, et on midagi sisse söönud ja sellest see kaka teistsugune. Nüüd on ta vähem vabalt ringi liikunud ja midagi selles mõttes muutunud ei ole.

Kas saame midagi veel ise teha või peame kohe arstile aja kinni panema?

Tervitades ja tagasisidet ootama jäädes

Ene

 

Vastus:

Tere!

Vahetage koeratoit ja ärge andke mingeid näkse. Söögiks sobib näiteks kanafilee koos veebaasil keedetud riisipudruga või spets kuivtoit, mis on mõeldud seedehäiretega koertele.

Andke juurde ka piimhappebakterit. Lisaks võiks koerale anda ka ussirohu. Kui nädala jooksul roe ja roojamine ei normaliseeru, siis pöörduge koeraga arsti juurde. Kui nädalaga läheb kõik korda, siis minge 4 päeva jooksul taas üle tavatoidule, piimhappebakterit võiks anda veel vähemalt

nädal.

Kui probleemid tekivad uuesti, soovitan vahetada toitu või võtta ühendust loomaarstiga.

 

 


Tagasi