Küsimus:

Tere!

Kutsikas on minu juures olnud natuke üle nädala (vanus kaks kuud). Käin temaga väljas. Olen kuulnud, et alguses kutsikad trepist ise käia ei tohi. Võtsin kutsika juba kodus sülle ning viisin välja. Välja saamiseks on vaja läbida kolm ust - koduuks, koridoriuks ning välisuks. Ükskord tahtsin, et kutsikas tutvuks ka koridori lõhade jms ning mõtlesin, et välja minnes ei võta teda enne sülle kui treppide juures. Et treppideni jõuda, on vaja minna läbi pika koridori ning esiku (esikut ja treppi eraldab uks). Kutsikas tuli ise koridori lõppu, kuid esikusse keeldub tulemast. Ta jääb enne esikut seisma ning hakkab niuksuma. Ühtegi intsidenti esikus toimunud ei ole (naaber ükskord koputas koduuksele ning rääkis kõrgendatud toonil ning ma pidin paariks minutiks kodust lahkuma).

Olen lihtsalt oodanud teda koridoriukse juures. Olen haigutanud ning teinud nii, et ei märka tema hirmu, kuid ta ei tule ikka. Proovisin ka maiusega, aga ka see pole midagi paremaks muutnud. Ta on nõus koju tagasi minema ning väljasolemisest loobuma.

Sama probleemi täheldasin ka välisuksega – ta ei ole nõus ületama välisukse lävepakku. Ta jääb nördinult seisma ja niuksub. Väljas ta mängib ilusti ning on igati elurõõmus – suhtleb meelsasti teiste koerte ja inimestega. Mis ma valesti olen teinud? Kuidas lävepaku/esiku probleemi lahendada? Halb on vaadata kutsikat paanikas, samas ei taha anda valesignaale ning hirmu suurendada.

Lugupidamisega

Reti

Vastus:

Tere.

Võib-olla on teie kutsikas häälte suhtes ülitundlik ning kui uksed on metallist, teevad nad kutsika jaoks hirmutavaid helisid.
võtke kaasa söögikauss ja pange kauss väga maitsva toidu ja maiustega ukse taha. Las ta mitu korda saab sellest kausist süüa, nii peaks ta unustama kartmise.

Alla Petrova