Küsimus:

Minul on selline mure, mu koer oksendas esmasp (22.09.14) hommikul enne söömist vahtu ja vedelikku (terve voodi oli täis), ma ise arvasin, et äkki oli midagi sellist söönud ja et läheb üle. Ja läkski kuni eilseni (24.09.14) oksendas ka samamoodi vahtu ja vett, siis kui koristama hakkasin nägin, et seal lima sees mingi uss.

Googeldasin seda ussi igatepidi ja sain vastuseks, et see ümaruss. Käisin siis apteegis ja ostsin rohtu, mida tuleb anda 3 päeva suu kaudu 0,5 ml kilo kohta läbi süstla. Ja täna hommikul sain kõne, et see pilt mis ma tegin anti vaadata mingile loomaarstile ja tema ütles, et koer sureb ära, sest need pidid olema mingid soolme või sooleussid mis on juba emapiimaga koerale kaasa tulnud. Et oleks pidanud õigel ajal rohtu andma.

Koer muidu on alles 4-kuune vene Toy Terjer (toodud Lätist), saanud 2 esimest vaktsiini, jäänud oligi veel ussirohi ja marutaudi vaksiin. Koer on ise minu meelest täiesti terve, mitte miski ei viita sellele, et  midagi häda oleks....

Vastus:

Tere!

Kutsikad nakatuvad solkmetega tavaliselt kas enne sündi või peale sündi piima imedes. Aga loomulikult on ka võimalik hilisem nakatumine, sest kutsikad armastavad süüa maast kõike, mis vähegi meeldib.

Emastele koertele antakse ussirohtu korduvalt enne poegimist ja ka peale, aga hoolimata sellest võivad kutsikatel ussid olla. Soovitan nüüd teha kutsikale korralik ussikuur.

Mõningatel juhtudel on tabletina antav ussirohi olnud tõhusam, seda antakse vähemalt kaks korda 10 päevaste vahedega, kui te peale teist andmist roojas parasiite ei näe, siis võite umbes 10 päeva pärast minna koeraga vaktsineerima.

Kutsikatele antakse ussirohtu 1 kord kuus kuni 6 kuuseks saamiseni ja edaspidi 3-4x aastas.

dr. Angela Tiivel

Märksõnad:

Tagasi