Küsimus:

Tere!

Mul on 4 kuune kutsikas kes raputab kõrvu ja kratsib, öösiti on vahe peal rahutu ja kratsib kõrvu. Loomaarsti juures käisime 11.06 vaktsineeris kutsika ja vaatas ka kõrvu, ütles et kõrvapõletiku ei ole ja puhastas kõrvad kuid kutsikas kratsib igapäevaga aina rohkem kõrvu ja raputab ka ning nüüd tundub et kutsika ema ka hakkab endal kratsima kõrvasid  ja raputab.

Mida oskate soovitada? Kas võib olla kõrvalest, olen kuulnud et siis hakkavad kratsima ja raputama. Mis rohtu selle vastu on ja kus seda saab? Otseselt kõrva vaadates midagi ei paista.
Jään väga Teie vastust ootama.

Lugupidamisega
Heike

Vastus:

Tere,

Kõrvapõletikul võivad olla erinevad põhjused, aga kui 2 koera hakkavad praktiliselt korraga sügama ja raputama, siis on kõrvasügelislest kahtlusalune nr.1. Raviks on Advocate või Stronghold. Mõlemad on retseptirohud, mis tähendab, et lihtsalt niisama neid osta ei saa.
Soovitaks kutsikaga (või mõlema koeraga) uuesti arstile minna. Soovitavalt niisugusesse kliinikusse, kus on otoskoop ja mikroskoop. Otoskoobiga vaadatakse mõlema koera kõrvakanalid korralikult üle (vahel on põletik kanali lõpus, kuhu palja silmaga ei näe) ning mikroskoobi alla saab kõrvanõret uurida (kas on lestad, bakterid, pärmseen vms.) ja siis vastavalt leiule korraliku ravi määrata.

Tervitustega dr. Tiina Toomet


Tagasi