Lapse ülekaalu vastu aitab koera võtmine
Ainuüksi koera perre võtmine aitas paljudel ülekaalulistel lastel liigsetest kilodest kiirelt vabaneda, näitab Austraalias hiljuti valminud uurimus, kirjutab EPL Online.

Rühm teadlasi usub, et ülekaalu vastu ei aita harjutuste tegemine ega toore köögivilja söömine. Pigem on palju abi ainult sellest, kui veeta aega neljajalgse aktiivse eluhoiakuga sõbra seltsis. Nende laste puhul, kes mängivad koeraga, on tõenäosus, et neist saavad ülekaalulised lapsed, isegi 50% väiksem kui nende puhul, kellel kodus neljajalgset lemmikut pole. Uuringu käigus uuriti üle 1000 lapse vanuses 5–12 aastat ning avastati, et isegi siis, kui lapsed ei käinud regulaarselt koeraga jalutamas, olid nad paremas füüsilises vormis kui ilma lemmikloomata perede lapsed.

Koera võtmise idee peaks eriti sobima neile lapsevanematele, kelle lapsed veedavad palju aega arvuti või televiisori ees ega lähe õue mängima. Teadlaste sõnul on koera võtmise kasutegur seda suurem, mida noorem on laps.

Suurbritannias on ligi miljon ülekaalu­ist last, kes on nooremad kui 16-aastased. Soomes on lasteaiaealistest ülekaalulisi 5–10 ja koo­liealistest 10–20%.

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.