Koer
Käesoleva aasta seitsme kuuga on If kindlustuses lemmikloomade kindlustamine eelmise aasta sama ajaga võrreldes kasvanud 40% võrra, vahendab Maaleht.

Ifi varakindlustuse vanemtootejuht Merko Kimsto sõnul ei ole majanduslikult rasked ajad tõeliste loomasõprade kindlustusharjumusi pärssinud, vaid lemmiklooma omanikud on veelgi rohkem oma neljajalgsete heaolule mõtlema hakanud. If on koera ja kassi kindlustust pakkunud poolteist aastat ning huvi loomade kindlustamise vastu on järjest suurenenud.

„Lemmikloom on perekonnaliige ja tema heaolu eest soovitakse võimalikult hästi hoolt kanda. Mõned loomaomanikud peavad seda enda kindlustamisest olulisemakski," lisas Merko Kimsto.

Ifis kindlustatakse iga päev mitu lemmiklooma ning seni on põhiliselt kindlustatud koeri, populaarseimad tõud on saksa lambakoer ja labradori retriiver. Lisaks puhtatõulistele saab Ifis kindlustada ka ilma tõupaberiteta loomi. Koera ja kassi saab kindlustada 4 kuu vanuselt kuni 8 aasta vanuseni.

Ifi klientidel on tänaseks toimunud 180 lemmiklooma kahjujuhtumit, millest ligi 90% on seotud looma haigestumise või õnnetuse ning sellest tulenevate ravikuludega. Ifi statistika põhjal on keskmine kahjusumma 3600 krooni. Suurim väljamakstud hüvitis on seni olnud 53 000 krooni.
Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.