koerad

 

Järgmisel aastal hakkab kehtima seadus, mis hakkab lemmikloomi põhjalikult kaitsma. 

Seadus paneb loomahoidmise reeglid detailideni paika.


Jõhkrad loomaomanikud on seni saanud enda lemmikutega üsna süüdimatult ümber käia.

 Lemmikloomade pidamise nõuete kehtestamine näitab, et ühiskond on jõudnud sellisesse arenguetappi, kus lemmikloomade kaitset peetakse oluliseks ning ollakse valmis vastutama endale võetud lemmiklooma heaolu ja tervise eest.

Loe lisaks:

Eelnõu
Seletuskiri


Vaata Suvereporteri videot.

Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #3 pipi 2008-07-30 04:14
Looma pidamist reguleeritakse aga kas hakatakse ka kunagi reguleerima looma kaitset. Meil on koer(kass) vaid koduseks pidamiseks mõeldud kuna kuskile kaasa teda võtta ei saa. millal hakkatakse arvestama ka kodulooma tunnetega.mujal maailmas võib koera igale poole(loomaaed, lõbustuspark j.n.e.) kaasa võtta , meil aga peab koer üksi kodus stressama- loomakaitse või asi
 
 
0 #2 Kerstin 2008-07-28 12:02
Ma olen nii kaua oodanud seda hetke mil võetakse mingi seadus vastu loomade kaitseks ! Kas tõesti nüüd lõpuks tehaksegi selleks midagi ära ?! Ma ei kujutaks ettegi kui ma peaksin oma kahte kassi ja kahte koera väärkohtlema ! Ma ei ole isegi mitte selle peale tulnud ! See on ju sama hea mis teha selliseid jubedusi oma veresugulastega !!! Ikkagi kui sa oled looma võtnud, siis se on ka jäädavalt !
 
 
0 #1 Janika 2008-07-26 11:06
Olen sellega täitsa nõus, et lemmikloomi ei saaks enam lihtsalt metsa jätta või kuskile tee ärde maha panna...kuidas üldse mõned inimesed saavad oma pereliiget hüljata???
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.