Küsimus:

Tere.

Nädala alguses panime tähele et koer ei söö, jälgisime 2 päeva, ta polnud selle aja jooksul suutäitki söönud. Pöördusime arsti poole, arsti juures mõõdeti temperatuuri, palavik üle 40 ja arst märkas, et koera limaskestad on kollased, ütles,et kardab et midagi on maksaga, tegi palaviku vastu süsti ja kutsus järgmiseks päevaks tagasi, et võtta vereproovid.

Läksime järgmine päev siis tagasi, andsime vereanalüüsi ja jäime vastuseid ootama. Kui vastused kohal, vaatas arst neid ja ütles, et tema arvab, et koeral on maksavähk ja et tema ei oska rohkem midagi teha ja andis mõista, et seda koera ei saa päästa ja et ta tuleks magama panna, aga ütles, et sama päev ta seda ei tee ja kuna tuli nv vahele, et kui tahame enne esmaspäeva selle ära teha siis peame pöörduma teise kliinikusse mis on nv lahti on.

Seedisime seda siis natuke ja otsustasime, et pole mõtet lasta koeral piinelda. Järgmine päev siis pöördusime teise loomakliinikusse, rääkisime oma mure ära, näitasime neile vereproovide tulemusi, sealne arst vaatas seda paberit ja ütles et tema ei usu, et siin vähiga tegu on ja pakkus, et tema teeks uued proovid ja et me jätaks koera päevaks sinna tilgutite alla.

Otsustasime proovida, jätsime koera sinna ja jäime ise lootusrikkalt ootma. Õhtul koerale järgi minnes ütles arst, et tema siin kül vähki ei kahtlustaks vaid tema kahtlustab leptospiroosi või hepatiiti ja pakkus, et me võiks siiski proovida ravida aga, et ta ei saa garantiid anda kuna paistab, et haigus on väga kaugele arenenud juba.

Me siiski otsustasime proovida, arst andis meile koju antibiootikume kaasa mida peame talle nüüd esmaspäevani süstima ja esmaspäeval läheme tagasi, anname uued proovid ja võrdleme siis vanadega ja anname ka vere, mis saadetaksse kusagile Tallinna laborisse, mis pidi vist ainuke olema, kes suudab leptospiroosi diagnoosida.

Oleme nüüd 2 korda antibiootikumi süstinud, aga koeral pole paremaks läinud (meile tundub, et läheb aina hullemaks), ta ei söö suutäitki, topime talle vägisi toitu sisse ja liikuda ta ka ei jaksa absoluutselt, tassisin ta süles täna hommikul õue pissile.

Minu küsimus siis ka. Nimelt kui tõenäoline on et koer elab selle üle?

Vastus:
Tere,
Vereaanalüüside tulemusi teadmata ja koera nägemata ei saa mingit prognoosi anda. Koera, kes on nõrk ja ei söö (loodetavasti vähemalt joob), peaks tilguti all hoidma.
Leptospiroos, kui tegemist pole just ägeda vormiga, allub üsna hästi ravile, aga esmalt peab muidugi kindlaks tegema, kas tegu on ikkagi leptospiroosiga.
Tervitustega dr. Tiina Toomet
Märksõnad:

Tagasi