Loomaarst: koera või kassi randa võtta pole mõtetSuvepäike ja palavus kisub puhkajad randa ja tihtipeale võetakse perega kaasa ka neljajalgne sõber. Loomaarst Tiia Toometi sõnul pole kassi või koera rannaliivale peesitama viimine aga sugugi kõige parem mõte, vahendab Tarbija 24.

Toomet rääkis Vikerraadiole antud hommikuintervjuus, et päike teeb loomadele sama palju kahju kui inimestele ja nii pole mõistlik looma terve päeva otsese päikesepaiste käes hoida.


«No mis me seda kassi siia mereäärde veame, ta ei naudi ju seda,» lausus arst, lisades, et koerale teeb küll head ujumine, kuid mitte pikk päikese käes viibimine. «Aga see, et me võtame koera nüüd randa peesitama, sellel küll mõtet ei ole.»

Oma neljajalgse sõbra tervisele peaks mõtlema ka need inimesed, kes käivad praegu tööl. Kus on loomal palavaga parem – kas toas või õues?

«Kui tal on võimalik vilus olla ja hästi piisavalt vett juua, siis on kindlasti ikkagi õues mõnusam,» rääkis Toomet.
Kui õueala on aga suuremate puude ja põõsasteta, nagu paljudes uuselamurajoonides, siis soovitas arst looma päevaks tuppa jätta.

Toomet selgitas, et kuigi näiteks kassidele meeldib soojus ja nad magavad tihti päikeselaigus, siis tegelikult on neljajalgsete jahutusmehhanismid üsna kehvad. Kassid ja koerad jahutavad end peamiselt hingeldamisega ja higistavad neil vaid käpapadjad.


Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 MilliMallikas 2010-08-30 17:09
Meie viisime oma kutsa kuumalaine ajal iga Õhtu ujuma, kella 10 ajal umbes. Siis ei võtnud päike ka enam, kuis vesi oli soojem, kui päeval päike oli terve päev kütnud . ise käisime kah sulpsti vees, siis korra kutsikaga ja ruttu, ruttu autoga koju. ei olnud, see nii hull midagi, kui õhtupoole käisime, siis rannas vähem rahvast kah . :-*;-)
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.