Majandusoludest johtuvalt on MTÜ Loomade Hoiupaik sunnitud juunikuust alates lõpetama kooli- ja lasteaialastele suunatud lemmikloomade teemalise ennetustöö – Tallinn ei pea vajalikuks selle rahastamist jätkata ja omavahendite arvelt ei ole MTÜ-l võimalik laste koolitamist jätkata, kirjutab Loomade Hoiupaik.

2007. aastal rahastas Tallinn Loomade Hoiupaiga koolitusklassi ehitust ja sisseseade ostu, ka eraldati linnaeelarvest 100 000 krooni noortele suunatud ennetustööks.  2007. aastal jõudis hoiupaiga sõnum sellest, kuidas ja miks võtta (või mitte võtta) endale lemmikloom, mida selleks on vaja ja mida teha, et lemmikud ei satuks tänavaile hulkuma, 2104 nooreni. 2008. aastal „unustati“ hoiupaik linnaeelarves ära, aga kuna eraannetusi ja – toetajaid oli piisavalt, siis jätkasime oma programmiga. Kokku käis meil mullu külas 2098 kooli- ja lasteaialast.

Kuna hoiupaigale ei eraldatud toetust ka sellel aastal, siis oleme muutunud majandusolude tõttu sunnitud oma õppetegevuse lõpetama ja õppeklassi sulgema – annetused ja toetus kuluvad praegu ära võitluses tagajärgedega – põhjustega tegelemiseks ressurssi ei jätku.

Selle aasta esimesel poolel jõudsime oma sõnumiga  575 lapseni, kellest loodetavasti kasvavad tulevikus  vastutustundlikud lemmikloomaomanikud.

Loomade Hoiupaiga õppeklass siiski tühjaks ei jää, vaid leiab edaspidi kasutust laoruumina.

Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 hunt 2009-06-11 06:18
Loomulikult unustab Tallinna linn varjupaiga, loomad ju ei käi valimas. Kuid inimesd käivad, ja väga paljudele inimestele läheb selline asi korda.
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.