Loomade Hoiupaik võtab oma toidule pimedate juhtkoerad
Loomade Hoiupaik võtab järgmisest aastast sponsori abiga oma toidule pealinna pimedate juhtkoerad.
Kui mitmed Eesti omavalitsused toetavad nägemispuudega inimeste "silmi" ehk juhtkoeri, siis Tallinn võrdsustab juhtkoera lemmikloomaga ja toetust ei maksa. Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul pole neilt aga kunagi toetust küsitudki, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Labradorid Eksu ja Maali on oma perenaistele ainsaks võimaluseks ilma saatjata toast välja minna. Selleks aga, et koer hea tervise ja töövõime juures oleks, vajab ta täisväärtuslikku toitu, vaktsineerimist ja palju muud.

"Kui võtta nüüd see toit, mida Maali saab, siis läheb kuus kott toitu ja poes maksab see 944 krooni," rääkis koera perenaine Rea Kukk. Toidu ostmiseks käis ta toetust küsimas Kesklinna sotsiaalosakonnas. Seal aga öeldi, et koertele pole linn toetust ette näinud. "Öeldi, et mulle ei anta mitte midagi, sest mina olen liiga rikas, sest elan koos emaga ja kaks pensionäri on väga rikkad."

Ka Eksu perenaisel Julia Kabanoval pole toetust loota. "Kui see pension, mis on 4000 krooni, on piisav äraelamiseks mulle ja koerale, siis ma ei tea. Ikka ei jätku küll. Koer nälga ei jää aga see on millegi arvelt."

Pealinnas on kuus pimeda juhtkoera, kes toetust vajaks. Koertele toiduhankimiseks pani õla alla ise peamiselt toetustest elav Loomade Hoiupaik ja nii toidab Maalit juba mitmendat kuud nende koostööpartner Bramham Trade. Jaanuarist lubavad hoiupaik ja nende toetaja kõik kuus oma toidule võtta.

Mitmed omavalitsused, nagu Tartu, Pärnu, Viljandi toetavad juhtkoeri keskmiselt 500 krooniga kuus. Ka Põhja- Eesti Pimedate Ühing on selle esimehe Eduard Borissenko sõnul Sotsiaal- ja Tervishoiuametilt  toetust küsinud, aga neile pole vastatud.

Tallinna abilinnapea Merike Martinsoni sõnul helistas ta ameti peaspetsialistile Malle Ojamaale, kes ütles, et seda küsimust pole mitte kordagi tõstatatud. "Ma arvan, et kui on vajadus, nii nagu te olete selle üles tõstatanud ja need inimesed on, siis ma arvan, et 400 000 kroonisest toetusest me selle 30 000 kindlasti leiame."

400 000 krooni on linna toetus Pimedate Ühingule. Kuni aga bürokraatiamasin jahvatab ja ametnikud vaidlevad, saavad juhtkoerad kõhu täis hoiupaiga abiga.

Foto: ERR


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.