Psühholoogid ja arstid kinnitavad, et koduloomad võivad tõepoolest ravida mitmesuguseid haigusi, leevendada stressi ja parandada tuju. Juba sajandeid vana loomateraapiat on hakatud uue hooga taasavastama kogu maailmas. Kasside, koerte, hobuste ja teiste koduloomadega ravimine on andnud vägagi häid tulemusi.

Loomateraapia juured ulatuvad antiikmaailma, kus see oli suure au sees. Näiteks ravisid palestiinlased ja juudid nahahaigusi lindude abiga: nad puudutasid kahjustatud nahapinda linnuga, et teda nakatada, kuna uskusid, et see aitab neil endil terveneda. Vanad egiptlased ja roomlased hakkasid pidama loomi just krooniliste bronhiitide, tuberkuloosi, südame- ja neerupuudulikkuse raviks.

 

Tänapäeval on loomateraapiat teaduslikult uuritud paljudes riikides. Skandinaavias sai see meetod eriti populaarseks pärast seda, kui loomateraapia abil raviti lastehalvatustõvest terveks üks naissportlane.

Loomateraapia kujutab endast raviviisi, mis saab toimida tänu inimese ja looma vahel tekkivale bioenergeetilisele sidemele: inimese aura viiakse resonantsi terve looma bioenergeetilise väljaga. Põhimõte on lihtne – väike-imetajate siseelundid sarnanevad suuresti inimese omadega ning seetõttu võivad nad loomuliku bioloogilise vahetuse käigus toita oma energiaga meie haigeid organeid ja organisüsteeme.

 

Loomateraapia eelised on silmanähtavad. See on kättesaadav kõigile. Vastunäidustusi loomateraapial ei ole. Meetod on looduslik, valutu ning kontrollitud nii praktikas kui ka teaduslaborites. Ja veel – arstide eksimused on sel juhul välistatud!


Milline loom mis haiguse vastu aitab?

Loomade abiga ravitavad haigused:
Alkoholism - eelistatult suurt tõugu koer, kuid aitab ka väike toakoer.
Bronhiaalastma - parimad on kass ja koer, aga hästi mõjub ka hobusega ratsutamine.
Angiin - aitab jahikoer või suurem toakoer.
Südame arütmia - vastu aitab suur koer.
Addisoni tõbi - hobusega ratsutamine ja koera pidamine.
Kollatõbi - suur koer.
Südamepuudulikkus - suur koer.
Selgroovaevused - suur koer.
Kõrvapõletik - suur koer.
Podagra - suur koer.


Originaalartiklit loe siit: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=258692


Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 janette 2008-04-28 22:45
on tore et loomad saavad inimesi a
idata.nad on nagu su arsti eest.
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.