Loomade varjupaigad üle Eesti ootavad sel nädalavahetusel külla
3. ja 4. oktoobril ootavad mitmed Eesti varjupaigad kõiki loomasõpru endale külla sealsete elanikega jalutama, mängima ja neid paitama, vahendab Kalev.ee. Kutsutakse külastama varjupaika, kuhu on kõige mugavam minna.

4. oktoobril toimub Pärnus ka südamlik lemmikloomade  mälestuskontsert "Jää hüvasti, Sõber! Kontsert algab kell 18 Pärnu Raekoja saalis (Nikolai tänav 3).
Tartu Koduta Loomade Varjupaik (Raadil)
Kogunemine 3. oktoobril kell 13.00 varjupaiga juures Raadil (Roosi 91K). Selleks korraks on planeeritud kuutide käiguavadele riiete ette naelutamine, vastvalminud uue jalutusplatsi mulla rehitsemine ja muru külvamine ning õunapuudel okste kärpimine.

Alati saab ja võib varjupaika viia vanu rätikuid, saunalinu jms, madratseid ja muud taolist (v.a. suletekid ja -padjad), pallid ja muud koertele-kassidele sobivad mänguasjad, jalutus- ja kaelarihmad, kausid ning toit (kuivtoit, konservid). Vältida tuleks toorest liha. Kaasalöömisest ja transpordivajadusest palutakse teatada e-kirjaga taaviatyessport.ee või mobiilil 53 737179, Taavi.

Rakvere Varjupaik ootab külla 3. ja 4. oktoobril ajavahemikus 11-14.  “Puudus on meil eelkõige koertele kaela- ja jalutusrihmadest, mänguasjadest ja toidust. Suurimas hädas on meil aga kassid, kellele kulub ära kassitoit, kassiliiv, liivakastid, mänguasjad, kraapimispuud, kassimajad jne.” Lisainfo www.rakvereloomad.ee

Haapsalu varjupaik ootab külla 3. ja 4. oktoobril ajavahemikus 11-15. “Oodatud on kõik, kes on nõus meid abistama. Hädasti oleks meil vaja materjale, millega saaks muuta kasside eluruumide põrandad vettpidavaks. Seda selleks, et oleks lihtsam neid hooldada. Lisaks on meil suur puudus ka ühest korralikust kassi püügipuurist. Võimalusel palun võta kaasa midagi hõrgutavat kassidele ja koertele." Rohkem infot http://www.haapsaluloom.ee/

Võru varjupaik ootab külla 3. ja 4. oktoobril kell 12-15. “Loodame väga, et kõik koerad saaksid jalutama minna. Puudust tunneme eelkõige kassiliivast, lemmikloomatoitust (kuivtoidust ja konservidest), mänguasjadest nii koertele kui ka kiisudele, tekkidest, patjadest (loomadele pesadeks) ja teistest
lemmikloomatarvetest.”

Virumaa varjupaik ootab  külla 3. ja 4. oktoobril kell 11-17. “Kui on ka mõni hilisem huviline, siis võite meile helistada ja teretulnud on kõik. Puudus on eelkõige  igapäevastest asjadest, nagu kvaliteetne kassitoit, kilekindad, kilesussid, pesuvahendid (Domestos, Fairy), majapidamispaber, printeri paber jne. Lisaks sellele vajame väga ehitusmaterjali (puitmaterjali - voodrilaud, pruss jne).”

Viljandi varjupaik ootab külla 3. oktoobril kuni kella 14ni. Kaasa võib võtta endaga kassitoitu, millest on kõige suurem puudus.

Pärnu varjupaik ootab külla 3. oktoobril. Palutakse kaasa võtta annetusi, mida sooviks nendega jagada.
4. oktoobril toimub Pärnus südamlik lemmikloomade  mälestuskontsert "Jää hüvasti, Sõber!
Kontsert algab kell 18 Pärnu Raekoja saalis (Nikolai tänav 3).

Südamlike ning ballaadilike lugudega astuvad lavale kohalikud noored artistid: Melissa Aaslaid, Margit Kivila, Tuuli Taul, Merje Kägu, Ivo Rosenberg, Merje Kägu ja Tuuli Taul.
Mudilased esitavad Astrid Reinla luulet. Õhtut juhib Varjupaikade MTÜ juhatuse liige Birjo Piiroja. Sissepääs kontserdile on kõigile tasuta. Kohapeal kogutakse ka taskukohaseid annetusi varjupaiga  uute koerabokside ehituse jätkamiseks.
Täpsemat informatsiooni saab telefonil 52 46 705 või See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

4. oktoobril tähistatakse Eestis rahvusvahelist loomakaitsepäeva, mida peetakse alates 1931.aastast. Sellel päeval ollakse õnnelikud selle üle, et meie elu rikastavad loomad, aga mõeldakse ka oma kohustustele loomade ees, keda oma lemmiku või abilisena peetakse. Hoolime koos!

Loe ka:
Loomakaitsepäeva tähistamine Tallinnas 4. oktoobril
Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.