Loomade varjupaik võtab abi tänuga vastu
Tartu koduta loomade varjupaiga ligi sajale hoolealusele võib külmal ajal viia puuride ja kuutide soojendamiseks vanu vaipu, tekke ja madratseid. Iga abi on teretulnud.

Praegu on Tartu loomade varjupaigas asukaid keskmisest enam – kasse on seal hetkel 58 ja koeri 36. „Arvud pidevalt muutuvad, sest iga päev läheb loomi välja ja tuleb sisse. Osa kutsikatest on ka hoiukodudes. Sel aastal on hoiukodude süsteem hästi käima läinud. Inimesi, kes on valmis kodutule loomale ajutist kodu pakkuma, on juurde tulnud,“ rääkis varjupaiga projektijuht Kirke Roosaar. Ta lisas, et häid hoiukodusid võetakse edaspidigi rõõmuga juurde.

Külmal ajal kulub varjupaigale muugi abi marjaks ära. Loomadele allapanuks sobivad hästi vanad vaibad, tekid, madratsid, käterätid. Mida naturaalsematest materjalidest, seda parem. „Põrandaile soojustuseks pandavat materjali kulub meil palju, sest seda on vaja pidevalt pesta ja puhastada,“ rääkis Roosaar.

Samuti võib varjupaigale annetada oma kodustest lemmikutest järelejäänud esemeid – kasside ronimispuid, pesasid, koerte kaela- ja jalutusrihmu jms.

Abi võib pakkuda muulgi moel – koeri jalutama viies või nendega tegeldes. Sellistest soovidest paluvad varjupaiga haldajad aga eelnevalt kindlasti teada anda. Täpsema info leiab varjupaiga kodulehelt www.loomadevarjupaik.ee

MTÜ Assisi Franciscuse Selts on Tartus loomade varjupaiga teenust pakkunud juba kolm aastat ja tänavu sõlmis linn seltsiga lepingu ka järgmiseks viieks aastaks. „Üks nii pikaajalise lepingu sõlmimise põhjusi on kindlasti see, et nad on oma tööga hästi toime tulnud ning teevad rohkemgi, kui leping ette näeb, „ ütles linnapuhastusteenistuse juhataja Madis Tammeorg. Väga heaks näitajaks peab Tammeorg sedagi, et 83 protsenti varjupaika sattunud koertest saab oma vanasse või uude koju tagasi.

Lisainfo: loomade varjupaiga projektijuht Kirke Roosaar, tel 5333 9272.

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.