koerad

Juunis registreeriti Eestis 304 loomahammustust, peasüüdlased on aga inimloomad - ligi pooltel juhtudest on koerahammustuste taga hooletud koerapidajad.

Aastas registreeritakse Eestis umbes kaks ja pool tuhat loomahammustust, neist valdav enamus koerahammustusi, vahendasid ERR Uudised «Aktuaalset kaamerat».

Koertekoolitaja Sirje Vetsi sõnul on ligi poolte koerahammustuste taga vastutustundetu koerapidaja.

«Nad peaks juba enne pöörduma spetsialistide poole, et kas üldse koer võtta ja kui nad juba võtnud on, siis nad peavad temaga tegelema kogu aeg, ja koolitama ja kasvatama, et koer kasvaks oma perekonda karja kõige alumiseks pulgaks ja aktsepteeriks siis ka seda ühiskonda õigesti,» rääkis koertekoolitaja.

Ühte kindlat reeglit ründava koeraga hakkama saamiseks ei ole - koerte kasvatus või kasvatamatus võib olla erinev. Kindlasti aga ei tasuks põgeneda, vaid pigem jääda paigale ja karmi pilguga koera ignoreerida. Kui aga koer on juba hammustanud, soovitab tervisekaitseinspektsioon pöörduda igal juhul arsti poole, sest kuigi marutaudi oht on Eestis viimastel aastatel vähenenud, on koerahammustused siiski raskesti paranevad.

Allikas: ERR Uuudised
Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.