Loomakaitsepäeva tähistamine Tallinnas 4. oktoobri4. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist loomakaitsepäeva, mille raames toimub ka Tallinnas senisest suurem üritus. Korraldajateks on Eesti Loomakaitse Selts ja Tallinna Keskkonnaamet ning kaasa löövad ka teised loomadega tegelevad organisatsioonid ja loomaarst.

Ürituse läbiviimiseks on Kristiine linnaosavalitsus eraldanud ruumid Tulika 33C. Terveks oktoobriks seab end seal sisse Saku Loomakliinik, et kiipida ja vaktsineerida koduloomi. Kiipimne maksab kõikidele loomadele 200 krooni. Lisainfo vastuvõtuaegade kohta www.kiipimine.ee ja Tallinna abitelefonil 1345.

Päeva kaaskorraldajaks on Eesti Loomakaitse Selts, kes kuulutab välja aasta loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo. Koostöös erinevate loomadega tegelevate mittetulundusühingutega seatakse üles ka näitus „Loomade lood”, kus saab lugeda erinevate loomade väga erinevatest saatustest. Mõni lugu on õnneliku lõpuga, mõni mitte. Loomad, kes on vintsutustest elusalt välja tulnud, on ühes omanike või hooldajatega näitusesaalis kohal (kassid, koerad, kilpkonnad, tuvid jne). Teiste loomade lugude juures on fotod. Võikamad näited sellest, mida inimene on võimeline loomadega tegema, seatakse üles eraldi tuppa koos nn häbipostiga – ülevaatega Eesti kohtupraktikast seoses loomade vastu toime pandud kuritegudega. Sellesse tuppa lapsi uudistama ei lasta.

Lastele on eraldi tuba näitemängu „Loomadraama” tarvis. See on Loone Otsa eestvedamisel kohapeal valmiv nukulavastus „Linnaloomade mured sotsiaalteatri vormis”. Lisaks sellele saavad lapsed joonistada heategevuslikke õnnitluskaarte ja panna kokku puzzlet.

Jagatakse teavet ka teistest loomakaitse valdkondadest. Üritus algab kell 12.00 ning oodatud on kõik linnakodanikud ja külalised.

Loomakaitsepäeva hakati tähistama 1931. aastal. Kui 2003. aastal avati Inglismaal vastavasisuline koduleht on seda päeva tähistavate riikide ja inimeste hulk järjest kasvanud
Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.