4. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist loomakaiste päeva. Selle päeva puhul annab Varjupaikade MTÜ juba kolmandat korda välja loomakaitseteemalise tunnustuse "Elmo".

2015. aasta preemia pälvivad kolm Rapla politseinikku - Erik Jõesaar, Arto Durejko ning Alar Smirnov - kelle abivalmis ning oskuslik tegutsemine aitas päästa ühe viimase aja julmima loomapiinamise ohvriks langenud koera Maximuse.

Varjupaikade MTÜ tegevjuhi Triinu Priksi sõnul oli Maximus raskelt piinatud koer, kelle kohta sai Pärnu varjupaik väljakutse Lääne Prefektuurilt. "See on isegi teatav ime, et koljuluu hulgimurru ning üle kogu keha paiknevate haavadega koer on praeguseks nii palju tervenenud, et võiks peatselt oma uude koju minna," rääkis Priks Rapla politseinikele preemia toonud juhtumist.

Varjupaikade MTÜ tegevjuht ütles, et otsus preemia just nendele politseinikele anda oli täiesti üksmeelne. "Mehed ei täitnud väljakutsele sõites mitte ainult oma otseseid töökohustusi, vaid lisaks sellele aitasid kohapeal igal võimalusel ka meie Pärnu varjupaiga valvemeeskonda," tõi Varjupaikade MTÜ tegevjuht esile politseinike silmapaistvat käitumist. Priksi sõnade kohaselt oli Maximuse juhtum ideaalne näide korrakaitsjate ja loomakaitsjate koostööst.

"Elmo" näol on tegu tunnustusega, millega Eesti suurimat kodutute loomade varjupaikade võrgustikku ühendav organisatsioon Varjupaikade MTÜ avaldab omapoolset tänu möödunud aastal loomade kaitsmisel eriliselt silmapaistnud käitumist üles näidanud ametiisikule või -isikutele, kellega MTÜ-l on olnud õnn viimase aasta jooksul koostööd teha. Preemia saajatele antakse koos tänuga üle ka Tartu kunstniku Siret Rootsi graafilised lehed.

Varjupaikade MTÜ on "Elmo" preemiat välja andnud alates aastast 2013. "Elmo" preemia ning varasemate tunnustuse pälvijate kohta on lisainformatsioon leitav meie veebilehelt http://www.varjupaik.ee/#!elmo/c1kjt

2007. aastal loodud Varjupaikade MTÜ koondab kuus kodutute loomade varjupaika üle Eesti: Pärnu, Läänemaa, Viljandi, Virumaa, Võru ja Valga. Aastas pakutakse lühema-või pikaajalisemat peavarju enam kui 3000-le loomale.

Preemia üleandmine toimub 1. oktoobril Rapla politseijaoskonnas.


(Pildil: koer Maximus praegu, peale uskumatut paranemist)

 

 


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.