Loomakaitsjad taunivad plaani lugeda hulkuva looma toitja tema peremeheksKuressaare linnavalitsusel on plaan muuta koerte ja kasside pidamise eeskirja selliselt, et kodanikud, kes hulkuvaid loomi toidavad, loetakse automaatselt nende peremeesteks, kuid Eesti loomakaitse selts peab seda seadusevastaseks.

Loomakaitsjad leiavad, et nimetatud eelnõu on vastuolus loomakaitseseaduse, asjaõigusseaduse ja põhiseadusega, kirjutab Saarte Hääl.
«Ainuüksi hulkuva looma abistamisega (toitmisega) looma omanikuks või loomapidajaks ei saa,« seisab pöördumises, kus toonitatakse, et isikul peab olema selleks tahe ja ta peab käituma looma suhtes pikema aja jooksul nagu omanik.

Kuressaare abilinnapea Kalle Koov ütles, et loomakaitse seltsi pöördumist kindlasti arutatakse ja lisas, et nimetatud muudatuse tegemise kasside ja koerte pidamise eeskirja tingis siiski ennekõike soov kaitsta korrusmajade elanikke hulkuvate loomade eest – et piirata peremeheta kasside ja koerte elutsemist majades.
Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #4 may 2010-12-05 19:43
selline seadus oleks täelik lollus ja rumalus. Niimodi ei julge ühtegi hulkuvat loomakest aidata, tal kasvõi korragi süüa annad, et siis oled automaatselt tema omanik- kas siis oled võimeline teda edapidi pidama või mitte.
 
 
0 #3 adeele 2010-07-06 19:06
Missugune rumalus.Igasuguseid tsinovnikuid on kuskil pukki pandud ja need siis hauduvad oma kinnises pealuus "tarku" asju välja.Issand jumal küll.Hoidku " " eest.
 
 
0 #2 lepakas 2010-06-29 02:05
Ütlen ainult seda,et see lahendus mida nad siin pakuvad ,hulkuvate kodute loomade probleemi ei lahenda!
Kohe kindlasti mitte !!!
 
 
0 #1 gertrudb 2010-06-27 18:02
Et siis nagu selline seadus,et kui näen abitut loomakest, siis lihtsalt jalutan kinnisilmi temast mööda ja abi ei paku kuna see võib hakata mu rahakoti peale. Või kui seda teen ja loomakese varjupaika tahan toimetada, siis maksan kõik tema ülalpidamise kulud seal???? Ilmselt loodab riik raha valest kohast kokku hoida ja varjupaikade pealt kokku hoida. Kurb.
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.