Eesti Loomakaitse Selts otsib õiguskantslerilt abi, sest leiab, et Tapa vallavolikogus kinnitatud koerte ja kasside pidamise eeskiri on ebaseaduslik.

Nimetatud eeskirja viiendas paragrahvis on kirjas, et omanikuta looma toitmine ja pidamine korterelamu üldkasutatavates ruumides või territooriumil, kui see on vastuolus antud elamu kodukorraga, on keelatud, kirjutab Virumaa Teataja.

Loomakaitsjate hinnangul ei ole nimetatud eeskirja § 5 vastavuses kehtiva seadusandlusega, sest nende väitel ei kuulu kohaliku omavalitsuse pädevusse hulkuvate loomade toitmise keelamine.

Seltsi arvates seab põhiseadus väga selged piirid, mil määral kohalikud omavalitsused võivad sekkuda isikute eraellu, mille hulka kuulub ka loomade toitmine. Veebruari alguses esitas õiguskantsler Tapa vallavolikogule teabenõude, milles palub eeskirja nimetatud punktile Tapa vallavolikogu hinnangut. Õiguskantsleri teabenõudes mainitakse ka, et volikogu keeld on vastuolus loomakaitseseaduse põhimõttega, mis keelab jätta loomi abitusse seisundisse.


Allikas:Delfi.ee
Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.