Varemgi kohalike elanike seas loompiinajana tuntust kogunud mees pussitas Saarde vallas pühapäeval koera, kelle vigastused õnneks eluohtlikuks ei osutunud.

 
Kella 13 ajal sai Pärnu kodutute loomade varjupaik väljakutse Tihemetsa, kust leiti pussitatud koer. Varjupaiga juhataja Birjo Piiroja jutu järgi toodi loom Pärnusse Terveksi loomakliinikusse, kus teda opereeriti. Praegu kosub koer varjupaigas, kirjutab Pärnu Postimees.

Koeral olid küll omanikud, kuid nad jätsid looma hooletusse. Seetõttu viibib suuremat kasvu paariaastane isane koer praegu varjupaigas ja ootab hoolivat uut omanikku.

Koera pussitaja on nii kohalikele elanikele kui politseile varasemast tuttav ja tal on suisa loomapiinaja maine. Saarde valla konstaabli Andrus Vaariku sõnade järgi räägivad kohalikud külamehed, et mees on peale koera pussitamise löönud kassi haamriga.

 «Eestis puudub seadus, mis loomade väärkohtleja oma tegude eest trellide taha viiks,» väitis Piiroja. Vaariku jutu järgi tehakse mehele väärteoprotokoll ja ta saab trahvi. «Midagi muud teha ei anna,» lausus ta.

Kauka on 1,5-2-aastane isane suuremat kasvu, inim- ja loomasõbralik koer. Niipea, kui koera haavad on paranenud ja koer korda tehtud, ootab Kauka peremeest, kes teda kaitseks ja hoiaks.

Täpsemat informatsiooni Kauka kohta saab Pärnu kodutute loomade varjupaigas telefonidel 449 5565 või 524 6705.

Allikas: Pärnu Postimees
Fotod: Eesti Loomakaitse Selts

Tagasi

Kommentaarid 

 
+1 #2 Greete G. 2008-06-23 02:43
kui ma selle inimese leiaks.. tapaks ta oma kätega;-)
 
 
+1 #1 Koer 2008-06-22 22:36
Kust siuksed inimesed tulevad?!
kuidas naad suutavad sellist asja ültse teha!See on ju rõve!
Kust sellised tulevad!!!
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.