Loomapiinajast leedulane viskas koera sillalt allaÜle maailma on kuulsaks saanud Leedu loomapiinaja, 22-aastane Svajûnas Beniuk, kes viskas koera sillalt alla. Julm tegu jäädvustati videole, mis levib internetis, vahendab Delfi.
 
Nördinud inimesed helistavad oma riikide saatkondadesse Vilniuses ja avaldavad pahameelt. Pöördutud on ka Eesti Loomakaitse Seltsi poole. „Nördinud ei ole mitte ainult meie ühiskond, vaid ka teiste riikide ühiskonnad. Me oleme kuulsaks saanud kui rahvas, kes loomadest ei hooli. Ma rääkisin just siseministeeriumi töötajatega.uks vaatamata operatsioonile koerake suri. Puhka rahus, Pipiras!
Nad teatasid, et juhtunul on olnud rahvusvaheline kõlapind. Välisriikide kodanikud helistavad oma riikide saatkondadesse Leedus, et väljendada oma nördimust leedulase teo üle,” ütles Leedu Delfi vahendusel Leedu loomakaitsjate esindaja Jurgita Gustaitienë.

TööLoomapiinajast leedulane viskas koera sillalt allatu noormees, keda kahtlustatakse ka varguste toimepanemises, tuli kolmapäeval ise politseisse. Ta tunnistas, et viskas esmaspäeval sillalt alla krantsi nimega Pipiras. Väidetavalt püüdis mees tõestada, et koer suudab lennata.

Videol on näha, et mees ilmub sillale koos sülekoeraga. Ta naljatleb kaamerasse ja ütleb, et filmib koera lennuoskust. Natuke hiljem ta vaatab, kas sillal peale tema veel kedagi on. Kui õhk osutub puhtaks, võtab ta koera ja viskab sillalt alla. Loomapiinaja on juba varasemast ajast politseile tuttav - noormees on alkoholilembene ja kaklushimuline.

Möödakäija poolt avastatud koer jäi küll ellu, kuid ta viibib raskes seisundis loomakaitsjate hoole all, ta sööb ja joob raskustega ning tema käpad on murdunud. Samuti on ta läbielatud trauma tulemusena kaotanud hambaid. Lähipäevade jooksul selgub, kas koerake toibub või tuleb talle teostada eutanaasia.

Märkimisväärne on see, et ka noormehe vanaisa on loomapiinajana tuntud - 2 aastat tagasi tappis ta kassi, visates ta agressiivse koera lõugade vahele. Kuna Leedu seadusandlus on selliste juhtumite puhul üpris leebe, karistati vanaisa kõigest 90 kroonise trahviga.

HOIATUS! Videot ei soovita vaadata nõrganärvilistel. Videot vaata siit.

Koer22.11.09

Kahj

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.