Active Image
 Lõuna-Korea biotehnoloogia firma RNL BIO alustas maailmas esimesena alates 2008 aasta veebruarist koerte kloonimise teenuse pakkumisega kommertseesmärkidel.

 Esimene tellimus tuli USA-s elava naise poolt, kes oli valmis maksma 150 000 USD, et firma klooniks tema Pit Bull terjeri Boogeri, kes päästis naise elu kui üks teine koer ründas teda, rebides naisel käe.


Invaliidistunud Bernann McKunne, kes elab Kalifornias, soovis et firma klooniks tema surnud koera.Kloonimiseks võtsid teadlased külmutatud rakke surnud koera kõrvast.

Kloonimine toimus Seouli Rahvuslikus Ülikoolis, kloonimist teostas sama meeskond, kes kloonis esimese koera maailmas (Afgaani hurt nimega Snuppy).

RNLi tegevjuht Ra Jeong-chan on kindel, et lemmikloomade kloonimist ootab ees suur tulevik. "On palju inimesi, eriti lääneriikides, kes tahavad oma koera kloonida, isegi sellise kõrge hinna puhul," ütles Ra Jeong-chan Korea Uudistele.

Firma ennustab sadu tellimusi järgmiste lähiaastate jooksul.


"Koerte kloonimise maksumus võib väheneda 50 000 dollarile, kuna sellest on saamas tööstus," ütles marketingi direktor. Kutsikate produtseerimiseks on firmal neli emast surrogaatkoera.
Koerte kloonimise teeb eriti keeruliseks munarakkude saamise raskus, kuna kloonimiseks sobiva küpsusastme saavutavad need alles oma teekonnal munajuhades. Kõik varasemad katsed nende varasemaks eemaldamiseks ja in vitro kasvatamiseks olid ebaõnnestunud.
Active Image
23.04.2008 raporteerib firma oma koduleheküljel, et  Korea Tolliteenistuses töötava narkokoerana töötava labradori retriiveri Chase kloonimine on olnud edukas. Korea Tolliteenistuse korraldatud pressikonverentsil, mis toimus 17. aprillil, teatas volinik Yong Suk Hur, et kõik 7 kloonitud kutsikast on läbinud edukalt narkokoerale vajalikud kvalifikatsioonitestid, ning on eeldused, et neist saavad suurepärased narkokoerad.

7 aastane Kanadast pärit labradori retriiver Chase valiti geenidoonoriks, kuna ta oli tõestanud end Korea Tolliteenistuses töötades parima narkokoerana. 3 erinevat surrogaatema sünnitasid 7 kutsikat. Järgmine narkokoerte kloonimine on planeeritud juba 2009 aastal.

Esimene kommertsiaalsetel eesmärkidel tehtud lemmiklooma kloonimine toimus 2004 aasta detsembris nüüdseks pankrotistunud firmas Genetic Savings&Clone, Ameerika Ühendriikides. Kass nimega Nicky klooniti 50 000 USD eest.Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.