Lõuna-Koreas astus ametisse parima narkokoera kuus klooni
Lõuna-Korea tolliameti teenistuses on nüüd kuus koera, kes klooniti riigi parima ninaga narkokoera, labradori retriiveri Chaseri (Jälitaja) rakkudest.

Üle-eelmise aasta lõpul sündinud seitsmest kutsikast läbisid kuus poolteist aastat kestnud koolituse ning alustasid üleeile tööd. Seitsmes kutsikas pidi vigastuse tõttu õpingud katkestama, vahendab ERR Uudised. Kõigi kloonitud koerte nimi on Toppy, mis viitab sõnadele "tomorrow's puppy" ("homse kutsikas"). Toppyd on maailma esimesed kloonitud tollikoerad. Lõuna-Korea tolliameti esindaja rääkis, et juba koolituse ajal leidsid nad narkopeidikuid teistest koertest paremini.

Kolme koera töökoht on riigi suurimal lennuväljal, ülejäänud kolmel Incheoni, Gimpo ja Daeguni linnas.

200 000 eurot (3,13 miljonit krooni) maksma läinud projekti juhtis Sŏuli Riikliku Ülikooli veterinaariaprofessor Lee Byung-Chun, kes oli juhtrollis ka siis, kui maailmas klooniti 2005. aastal esimene koer.
Narkokoerad
Koerte kloonimine on osutunud mitmete teiste imetajate kloonimisest raskemaks. Nüüd tähendab see aga Lõuna-Korea biotehnoloogia kompaniile paljutõotavat äri.

Selle aasta algul õnnestus esimest korda koera kloonimine kommertslikul eesmärgil. Californias elav naine oli valmis maksma oma pitbullterjeri koopia eest üle 200 000 euro. Doonorkoeral sündis viis kutsikat.

Firma turundusdirektor arvab, et nõudluse kasvades langeb lemmiklooma koopia hind kolme aastaga 35 000 euro (548 000 krooni) tasemele, ning et aastas suudetakse neid kloonida 300.

Samal teemal:
Lõuna-Koreas esitleti viit kloonitud kutsikat
Korealased kloonisid vähki ära tundva koera
Lõuna-Korea firma tegeleb koerte kloonimisega


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.