Lucky
Kevadtalvel tuli ühe kõrvalise töökoja hoovi saksa lambakoera moodi suur emane koer koos kahe toreda kutsikaga. Sinna nad esialgu pidama jäidki.

Jaanipäeva paiku juhtus ühe kutsikaga raske õnnetus. Peale pühi leiti ta teeäärsetest põõsastest niutsudes lamamas, vasak tagumine jalg rängalt vigastatud ja kõhupiirkonnas sügavad haavad. Võimalik, et noor koer oli jäänud auto alla.

Vennake istus tema kõrval ja valvas kurvalt oma sõpra. Hea inimene korjas vigastatud looma teepervelt üles ja toimetas ta Valdeku väikeloomakliinikusse. Seal selgus ka vigastuste raskus: vasakul tagajalal olid murdunud mõlemad sääreluud (sääreluu pikimurd ning pindluu murd), murdunud olid ka sama jala pöialuud, lisaks igapäevast hooldust vajavad kõhuhaavad.

Vaatamata oma vigastuste raskusele oli kutsikas väga vapper, suure kannatlikkusega lasi ta end kliinikus üle vaadata, ei urahtanud ega niutsatanudki, kuigi talle ülevaatusega tahtmatult valu võidi põhjustada. Vaatas vaid oma suurte leebete mandlisilmadega otsa, võludes nõnda oma leebe ja usaldava loomuga kõiki, kes temaga tegelesid. Koerakese operatsiooni ja ravikulud on suured, arstid hindasid esialgse operatsiooni maksumuseks 10000 krooni, lisaks järgnevate ülevaatuste, protseduuride ja toimingute hinnad.

Tänu Eesti Loomakaitse Seltsi rahalisele abile saigi järgmisel päeval teoks ligikaudu 5 tundi väldanud keerukas operatsioon, teostatud dr. Valdeko Paaveli ja Valdeku väikeloomakliiniku meeskonna poolt.

Praegu taastub kutsikas hoiukodus ja saab järelravi, vasak tagajalg on pöiapiirkonnast lahastatud ning säärepiirkonna luud metallist tugiaparaadi abil fikseeritud.

Täieliku paranemiseni on veel pikk tee, kuid kutsikas on väga vapper ja tubli, isegi õue pissile läheb omal jalal. Söögiisu on hea. Tehtud on ka operatsioonijärgsed esmased ülevaatused.

Lucky on kõigiga väga sõbralik, ka teise koera ja kassi vastu, samuti meeldivad talle väikesed lapsed. Temast sirgub hea ja ilus koer.

Kui kellelgi on võimalust ja soovi aidata katta Lucky ravikulusid, siis saab seda teha, annetades Eesti Loomakaitse Seltsi arveldusarvetele:
SEB 10002019856000 või Hansapangas 221041248998.
Selgitusse märkida kindlasti: Lucky ravikuludeks.

Ette tänades väike Lucky ja tema pöidlahoidjad.{gallery}lucky{/gallery}
Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.