T MUPO alustas hooletute koeraomanike trahvimist allinna munitsipaalpolitsei on alustanud ligi 30 menetlust koeraomanike suhtes, kes jätnud oma lemmiklooma väljaheited haljasaladelt koristamata, kirjutab Õhtuleht.

Tallinna Keskkonnamet tuletab lemmikloomade pidajatele meelde, et vastavalt Tallinna linna koerte ja kasside pidamise eeskirjale on loomapidaja kohustatud järgima sanitaar- ja hügieeninõudeid ning koristama oma looma väljaheited.

Paljud koerapidajad kasutasid lumerohket talve kurjasti ja matsid oma lemmikute ekskremendid lihtsalt lume alla. Lume sulamise järel pakuvad korrusmajade vahelised haljasalad kohati õõvastavat vaatepilti.

Raepressi väitel on MUPO on sel kevadel algatanud ligi 30 menetlust hoolimatute koeraomanike trahvimiseks. Et igale koeraomanikule politseiniku saatjaks panemine on võimatu, soovitab linnameedia Tallinna elanikel hooletuid kodanikke ka ise korrale kutsuda.

Samuti tuletatakse majaomanikele meelde, et neil on kohustus korraldada heakorratöid kinnistuga külgnevatel kõnniteedel ja kinnistule kuuluvatel haljasaladel.

Üldjuhul on kortermajade elanikel teada, millises korteris koeraomanikud elavad ja millised on nende harjumused puhtuse pidamisel. Olukorra parandamiseks ja loomapidajate korrale kutsumiseks oleks vaja ühiskondlikku aktiivsust. Kui aga seda ei ole, tuleb kaaselajate ja kaaselukate tegevuse tagajärjed ühiselt ära koristada. Siinkohal on paslik meenutada, et kinnistuomanikel on kohustus korraldada heakorratöid kinnistuga külgnevatel kõnniteedel ja kinnistule kuuluvatel haljasaladel.

Kuigi suurema osa Tallinna tänavatest koristavad kommunaalameti lepingupartnerid-tänavapuhastusfirmad, tuleb ka nende inimeste töötasu ja muud koristuskulud ühisest rahakotist kinni maksta. Näiteks 8. ja 9. aprillil veeti kommunaalameti hooldusosakonnale laekunud andmete põhjal linnast välja 209 kuupmeetrit tänavatelt ja haljasaladelt kokku korjatud prügi ja muid „olmejäätmeid“.

Tallinna linnas on 12 koerte treenimiseks ja jalutamiseks mõeldud jalutusväljakut, kuhu on paigaldatud ka ekskremendikastid. Ekskremendikastid on varustatud biolagunevate kilekottidega ning neid hooldab Tänavapuhastuse AS. Nende ekskremendikastide tühjendamiseks ja jäätmete utiliseerimiseks 2009. aastal korraldatud riigihanke võitis osaühing Grüne-E. Sõlmitud lepingu alusel pidi töövõtja kaste tühjendama ja kastidesse biolagunevaid kilekotte lisama kord nädalas.

 


Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #9 Südamelt ära 2011-01-29 12:34
Jube on vaadata oma kodu, Kalamaja korteri aknast alla, hunnik toodab uue hunniku, sest koer tuleb sinna, kus enne teine koer käinud... Tüüpiline: koeraomanik kõnnib sadakond meetrit ees või tagapool, koer jookseb seal, kus ise tahab, keegi ei korista sellise kutsa järelt. Või siis varga kombel ja salaja, eriti pimedas, lastakse koer akna alla asjale ja ära ei koristata. Nägin, kuidas naabermaja bokseripidaja oma majast jooksuga koeraga väljus ja otse meie akna alla asjale jooksis. Kui märkuse tegin, et ajagu neid asju oma maja ees, sain siiralt sõimata.
 
 
0 #8 Mk 2010-04-26 00:49
See on ikka väga rõve et inimesed ei korista! Kui sul on koer, siis sina pead tema järgi ka koristama! Selline asi võiks üle eesti olla, et trahvitakse. Pole ju raske võtta kotti ja ära koristada, ning kui pole spets prügikasti siis viskad tavalisse, igatahes parem kui junnised tänavad.
 
 
0 #7 doggy 2010-04-22 17:29
Selliseid spetsiaalseid kilekottide jaotajaga prügikaste nagu koerte jalutusväljakut el on ju võimalik igal korteriühistul endale tellida :-) Meil on olemas. Pisut aktiivsust ühistu koosolekul tasub ennast ära. Pärast kõigil vähem irisemist miiniväljade teemadel.
 
 
0 #6 adeele 2010-04-12 17:36
Ikka ei saa kõike korraga ära öeldud.Kui nende hunnikutega on suur probleem,(mida ta ka on )siis lepingupartnere id on ikka alati kaks poolt.Kui koeraomanikule on see antud ülesandeks,et loom oleks rihmas,tema järgi koristatakse,si is kus on linna poolne lepingu täitmine.Ei ole õieti prügikaste,ei ole jalutusväljakui d jne.linnal on oma pooliku kohusetäitmiseg a õigus nende hunnikute pärast omanikku trahvida 6000 krooni.Kuid andke ka loomadele võimalus,pange prügikaste ning tehke natuke rohkem neid jalutusväljakui d.Vaatan Kunderi tänava ääres jalutusväljakut ning kadedus tuleb peale.
 
 
0 #5 adeele 2010-04-12 17:25
ka mina olen nõus sellega,et kaka tuleb ära korjata,kuid hoolikad koeraomanikud kannatavad nende pärast,kes seda lihtsalt ei tee.Kui palju on niisuguseid koerapidajaid,k es vaatavad koera kakamise ajal kuskile kaugusesse,nagu näeks sealt lunastajat või kedagi teist tulemas,kes tema koera väljaheite ära koristab.Kuid see,mis puutub talve,oli vist kõigile raske.hanged olid ju nii suured,et lihtsalt ei saanud sinna hange sügavusse hunnikule järele.Kuid aru ma ei saa,neist ,kelle loom teeb häda lihtsalt kõnniteele ja omanik jalutab südamerahuga edasi.
 
 
0 #4 kodanik 2010-04-12 04:01
Tegelik probleem on selles, et puudub võimalus oma koera väljaheite viskamises prügikasti. Tallinnas on paigaldatud prügikastid bussipeatustess e ja nendele on kleebitud keelav märk "koerajunnidele". Kuhu peaksid koeraomanikud viskama junnid? Küsimus ei ole spetsiaalsetes kilekottides ja kas need on paigaldatud, sest igal koeraomanikul on see kott ju kaasas. Probleem on selles, et kui sa koristad oma koera järelt, siis ei ole võimalust seda kotti koos junnidega kuskile prügikasti visata, sest see on keelatud! Olukorra parandamiseks näen lahendust, prügikastide lisamises ja keelavate siltide eemaldamises. See on kasulik nii linnale, kui ka tänavapuhastusf irmadele.
 
 
0 #3 H... 2010-04-11 02:00
Lõpuks ..
Jube rõve on tulla mööda teed ja vaadata neid junne ,mis lume alt on nüüd välja sulanud ...
 
 
0 #2 No jah... 2010-04-10 21:51
Ega meil siin Keilas ka mingeid extra prügikaste pole. Peaaegu iga nurgapeal on väikesed tavalised prügikastid. Ning nii vähe kui neid korjajaid ka on kõik minuarust panevad sinna. Aga selle teema kohta niipalju, et seda on tõesti vaja. Iga sammu pealt vaatab mingi junn vastu ning kõigi teiste kutsude kakat ka koristada ei saa.
 
 
0 #1 katerinka22 2010-04-10 13:23
ma olen tiesti nõus sellega! AGA!!!! näiteks lasnamäe lõpus pirita jõe ligidal ei ole ühtegi spets prügikasti, kuhu saaks koera kaka panna, mis siis teha?
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.