Maailma vanim koer sai 21-aastaseks
Maailma vanim koer, segavereline Chanel, sai eile 21-aastaseks, seda tähistati New Yorkis asuvas koertehotellis tordi söömisega - peol osalesid ka Chaneli neljajalgsed sõbrad.

Inimese vanuse järgi on Chanel 147-aastane, vahendab Mail Online.

Chaneli omanikud Karl ja Denice Shaughnessy korraldasid oma lemmikule sünnipäevapeo New Yorgis Long Islandil asuvas koerte spaas. Peol osalesid koera lähimad sõbrad.

Omaniku sõnul võtab koer pensioniiga rahulikult ja käib iga päev jalutamas. Kuna Chaneli hambad ei ole enam heas korras, siis sööb ta pehmemat toitu, näiteks kanaliha ja pastat.

Ka peab Chanel tundlike silmade tõttu ning halvenenud nägemise pärast päikeseprille kandma. Samuti kannab ta halva ilma korral soojasid riideid.

New Yorkis elav Chanel sai maailma vanima koera tiitli möödunud aasta kevadel, kui senini vanim koer, Suurbritannias elanud 29-aastane labradori-segune koer Bella suri. Bella suri südameataki tagajärel möödunud aasta septembris ja Guinnessi rekordite raamat nimetas peale seda Chaneli maailma vanimaks koeraks.

«Kunagi jooksis ta minuga iga päev kolm miili (4,8 kilomeetrit), kuid nüüd eelistab ta jalutamist,» sõnas Shaughnessy. "Aeg ajalt on ta muutunud pahuraks, nagu vanurid ikka," naerab Chaneli perenaine. "Ta valib inimesi, kes tohivad tema rihmast kinni hoida, ning ta ei salli näo pesemist".

"Ma ei suuda mõelda sellele, et ühel päeval teda enam pole. Väga raske oleks vastu võtta otsust oma lemmik magama panna. Ma väga loodan, et kui ta aeg tuleb, läheb ta vikerkaaremaale rahulikult, magades, " räägib Denice.

Naine adopteeris koera loomade varjupaigast, kui Chanel oli alles 6-kuune kutsikas.

Samal teemal:
Kas Bella on maailma vanim koer? (video)
Suri oletatavasti maailma vanim koer

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.