Jõhvi vallas heade inimeste poolt maanteekraavist üles korjatud vigastatud saksa lambakoer naudib pärast Pärnus tehtud puusaoperatsiooni loomade hea haldja Liis Lille hoolitsust Lääne-Virumaal.

“Koeraga on kõik kenasti — ta on oma vanusele vaatamata üllatavalt kõbus ning pärast operatsiooni hästi aktiivseks muutunud,” kinnitab Rakvere lähedal loomade varjupaika pidav Liis Lill, kes kutsuti eelmisel nädalal appi Pauliku külas Sompa teeristis ilmselt autolt löögi saanud koera elu päästma.


Koera leidis oma kodu lähedalt kraavist Krediidipanga töötaja Maarja Sildnik, kes üritas esmalt Ida-Virumaalt abi leida, kuid tulutult. “Me helistasime töökaaslasega küll Kohtla-Järve loomade varjupaika, küll loomakliinikutesse, aga ei midagi. Nutt tuli peale. Varjupaigast öeldi meile, et nemad laupäeval ei tööta, oodaku me esmaspäevani, hädaabinumbril vastaja soovitas üldsegi politsei poole pöörduda, et “neil on ju relvad ja nad saavad koera maha lasta”.

Pärast Eesti loomakaitse seltsi numbrile helistamist saadi abi Lääne-Virumaal loomade varjupaika pidavalt Liis Lillelt, kes koerale järele sõitis ning ta Pärnu Kenno kliinikusse toimetas. Operatsiooni tarvis korraldas Lill Interneti-foorumites korjanduse.


Kuni uue peremehe leidmiseni elab elule päästetud saksa lambakoer Lille pere kodutalus sisse seatud varjupaigas.Allikas: Delfi.ee


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.