Majanduslangus on pannud inimesi hülgama oma lemmikloomi
Majanduslangus on pannud inimesi hülgama oma lemmikloomi - Eesti Loomakaitse Selts saab iga nädal teateid paarist-kolmest koerast, kelle on omanik hüljanud.

Kuu jooksul tuuakse hoiupaika 50 kuni 70 koera ja kuni paarsada kassi. Viimasel ajal ei ole hoiupaika toodud loomade arv küll plahvatuslikult kasvanud, kuid Loomade Hoiupaiga juhataja Jakko Väli hinnangul võib hüljatud lemmikute arvu kasvu oodata sügisel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Eks see ole selline pika vinnaga asi. Praegu on koertel jooksuaeg - see kõik väljendub sügisel. Võib oodata õudusega sügist. Ma arvan, et siis näeme täiel määral, milline on tegelik majanduslik olukord," rääkis Väli.

Kui loomal on kiip, siis on võimalik tema omanik üles leida. Hooletut omanikku, kes oma lemmiku jooksu laseb, on võimalik trahvida ja trahv distsiplineerib. Keeruline on aga lugu siis, kui loomal pole kiipi ja loom on väärkoheldud.

Bokseriühing on näiteks pannud välja vaevatasu, et leida nädalavahetusel Stroomi rannast leitud väärkoheldud bokseri omanik. Loom oli sellises seisus, et ravida ei olnud teda enam võimalik.

Kiipimine on omanikule kallis. Üleriigilise lemmikloomaregistri nõudmise on loomakaitse selts kuni paremate aegade saabumiseni edasi lükanud, sest see tooks hetkel riigile lisakulutusi.

Sama probleem ka Suurbritannias

Ka Suurbritannia on majanduskriisi uusimateks ohvriteks on koduloomad, vahendas uudisteagentuur AFP selle riigi suurima loomakaitseorganisatsiooni teadet. Hüljatud lemmikute arv on viimase aasta jooksul kasvanud rohkem kui poole võrra.

Kuninglik Loomade Vastase Julmuse Ennetamise Selts (RSPCA) kutsus inimesi üles leidma rohkem aega ja raha selleks, et aidata tuhandeid Inglismaal ja Walesis varjupaika sattunud lemmikuid.

RSPCA hoolde sattus mullu 11 586 kodu kaotanud looma. Tunamullu käis nende käest läbi aga vaid 7347 hüljatud lemmikut. Selle aasta kahe esimese kuu jooksul on varjupaika toodud 1432 looma.

Kriisi tõttu pole aga kasvanud mitte ainult ula peale jäetavate loomade hulk, kahanenud on ka annetustest RSPCA-le tulevad summad.

Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #2 Mammu 2009-05-20 21:27
Olen ise ka koeraomanik ja olen nõus eelmise kommendeerjaga - hea sõbraga tuleb kõik jagada ! Olen viinud koju tagasi kaks armast kutsut, kellest üks oli oma hooletu jahimehest peremehe pärast ära eksinud ja veetnud terve nädala hulkudes külast-külla. Kuni jõudis siia. Suuresüdamega nagu ma olen ruttasin kohe uurima, et äkki leiab kuskilt kaelarihma küljest mõne numbri ja läkski hästi. Kutsu sõitis juba samal õhtul tagasi oma koju Eestimaa teise otsa. Teise kutsuga olid aga kehvemad lood. Tema oli lihtsalt meelega hüljatud ning ta leidis endale uue pere. Kahju neist koertest ja vabandust väljenduse pärast aga minu arust on need inimest, kes hülgavad niiviisi oma truusõbra täielikut Värdjad !
 
 
0 #1 Karoliina 2009-05-02 22:36
Ega see koer tegelikult võtab raha ainult toidu pealt ja kui sa koerainimene oled, siis sa ikka jagad oma toitu sõbraga. Meilgi rasked ajad, aga me ei hülga om akutsi lihtsalt mõnda aega Royalit süüa ei saa.
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.