Täna hommikul tungis  Tallinnas MTÜ Loomade Hoiupaik hoonesse narko- või alkoholijoobes keskealine mees, vahendab Delfi. Nugade ja gaasiballooniga relvastatud mees, kes end väidetavalt hiljem “ninjaks” kutsus, ründas ka hoiupaiga töötajaid.

Uksele prõmmijale vastu läinud administraator lükati jõhkralt vastu seina ja mees tungis sõnagi lausumata edasi. Talle järele jooksnud hoiupaiga töötajale astus mees vastu, käes kaheteraline nuga — järgnes kõne politseisse. Telefonikõne ajal oli mees jõudnud õue, kus ta vabastas aedikust väidetavalt talle hoiule antud koera ja suundus koos sellega lähima väljapääsu poole, teatab loomade hoiupaik oma kodulehel.

“Ma pole küll spetsialist, kuid mehe silmad olid veidralt klaasistunud ja on küsitav, kas ta enda ümber toimuvast eriti midagi aru sai,” rääkis Delfile hoiupaiga arendusjuht Rein Kikerpill, kelle sõnul mehega eriti kontakti polnud võimalik saavutada. “Ta käis vaid ringi ja pomises vene keeles, et kus ta koer on.”

Kikerpilli sõnul olid nad kõige rohkem mures töötajate pärast, sest suurem osa kollektiivist on hoiupaigas naisterahvad. “Ruumid, mille puhul olime veendunud, et märatsejat seal pole, keerasime lukku.”

Saanud uksest taas majja, haaras mees taskust gaasiballooni ja kasutas hoiupaiga töötajate eemalehoidmiseks gaasi. Suure vahemaa tõttu gaas ühelegi töötajale erilist ohtu ei kujutanud.

Järgnenud kähmluses suudeti ründajal käest lüüa nii gaasiballoon kui ka nuga ja ta põrandale suruda. Kogu intsidendi käigus sai vigastada ka üks hoiupaiga töötaja — tegemist on siiski väikese kriimustusega käe peal.

“Meie eriline tänu kuulub politseile — patrull jõudis kohale tõesti loetud minutitega, asume aga linna ääres. Kohalesaabunud politseipatrull leidis vägivallatseja taskutest lisaks äravõetud noale veel kolm eri kuju ja otstarbega nuga, kokku terve arsenali. Käeraudadesse pandud mees lubas meid ka edaspidi külastada, kuid loodame, et kohus otsustab ta mõneks ajaks ühiskonnast isoleerida,” seisab hoiupaiga kodulehel.

Mehe käest ära võetud terariistade puhul oli tegu viskenugade ja nn. nupuga noaga. Mees ise olevat politseile väitnud, et ta on “ninja”, rääkis Delfile Kikerpill.

Kikerpilli väitel oli korteri, kus äsja märatsemas käinud mees varem elas, uus omanik sealt eest leidnud kassi ja koera, kes tavakorras varsti hoiupaika toimetati. Kass pidi tõepoolest mehele kuuluma, kuid koer on kiibitud ja on registreeritud hoopis ühe naisterahva nimele. Ka politseile olevat mees tunnistanud, et koer oli talle vaid hoiule antud.

Põhja politseiprefektuuri pressiesindaja rääkis Delfile, et politsei sai loomade hoiupaika tõepoolest väljakutse ning politseipatrull toimetas sealt minema mehe. Juhtumi täpsemad asjaolud on pressiesindaja väitel veel selgitamisel.

Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 sotsiaalne 2008-10-23 03:50
Inimloomad on uskumatud olevused :sad:
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.