Mida teha kui koer ei kuuletu käsklustele

Koer ei kuuletu mu käsklustele.

Ta kuuleb neid küll, tal on meist märksa parem kuulmine! Aga kas sa oled ikka koerale käskluse tähenduse selgeks őpetanud? KAS SUL ON OMA KOERAGA KONTAKT??? Kui koeraga pole kontakti, on ta tőesti “kurt”! Kas sa annad käskluse ühe korra vői kordad seda mitmeid kordi?

Kui koer on harjunud, et esimesele käsklusele järgneb teine, siis veel kolmas ja neljaski, siis pole mőtet lootagi, et koer esimese käskluse peale koheselt kuuletub. Väga raske on ennast distsiplineerida, käskluste kordamine tuleb nii automaatselt.

Missuguse häälega sa käsklust ütled? Vihaselt, ebakindlalt? Vői innustavalt? Kas sa kiidad oma koera peale käskluse täitmist vői “jätad ta sinnapaika” ja pöördud oma tegemiste juurde tagasi? Kas sa oled talle andnud vőimaluse käsklust mitte täita, löönud käega, ah teine kord....
Pisut järele mőeldes, peaks ka pőhjus selguma. Kuldreegel on: KOERALE ANTAKSE KÄSKLUS VAID ÜKS KORD, PEALE ŐIGET SOORITUST KOERA KIIDETAKSE. KUI KÄSKLUS ON ANTUD, SIIS KOER PEAB SEDA TÄITMA. MITTE KUNAGI ÄRA ANNA KOERALE KÄSKLUST, KUI SA EI OLE KINDEL, ET TA SEDA TÄIDAB.
Selline käitumine peaks enamjaolt ka koera jälle “kuuljaks” tegema. Siiski üks aga, koeral tuleks lasta ka koeraelu elada, ei ole mőtet teda kogu aeg käskude-keeldudega sundida. On ülekohtune sundida koera näiteks jalutuskäigu ajal kogu aeg kőrval käima vői pidevalt kui koer midagi tema jaoks huvitavat teeb, teda oma tegevuse juurest ära kutsuda.

Tagasi