Küsimus:

Tere!

Olen üks mures koera perenaine. Mure seisneb selles, et koer ei lähe kuuti. Nüüd juba ilmad niisked ja jahedad.
Meie koer on veel kutsika ohtu - alles 10ne kuune. Kuudis on elanud enne meie kaks koera, kes on meid maha jätnud. Esimene koer läks peale poegimist kaheksa aastaselt ja teine haige südamega 10ne aastaselt. Kuut on korralikult soojustatud ja seisnud märtsi kuust saati tühjalt.

Muidugi on see loom meil väga ära hellitatud. Ta on tõu poolest krants, aga väga ilus, hundi moodi.
Ma nii väga loodan, et te oskate mind juhatada, kuidas käituda.

Ette tänades,
Maire

Vastus:

Tere,

Kuudi osas võib olla mitmeid asju, mis on noorele koerale harjumatud või sobimatud alates asukohast, ehituse iseärasustest lõpetades lõhnadega.

Erinevad koerad võtavad kuute omaks ka erinevalt, mõni vajab selleks väga äärmuslikke ilmastiku tingimusi, et üldse kuuti minna, teine eelistab ka suure pakasega lumehanges magamist, kolmas varjub sinna kiirelt ja neljas vajab kuudiga harjutamist, tutvustamist, selle meeldivaks tegemist. Seetõttu olukorda nägemata on väga raske konkreetset nõu anda.

Toidu kontrolli kuudi tutvustamisega sidudes saab kuuti meeldivamaks muuta, samuti enda lõhnaga eset kuuti lisades võib olla sel meeldivam lõhn looma jaoks. Jälgige igaks juhuks ka seda, et kuut ei oleks tuuletõmbe kohas, et selle avavus oleks tuuletõmbe eest varjatud ning mitte suur, suunaga valvatava teritooriumi poole ja, et kuudil ei oleks aknaid. Need on tihti olulised määrajad, mis panevad looma kuudi kasuks otsustama.

Koera jaoks ei ole kuut maja (mida suurem seda parem) vaid koobas, mida varjatum ja väiksem (kulub minumaalselt energiat soendamiseks ja turvaline, seda parem.

Parimate soovidega,
Kärt Pingas
Koerakuulaja


Tagasi