Mida teha kui koer jookseb (kodust) minema
Koer jookseb kodust minema.

Väga levinud probleem, eks ole. Kahjuks on asi nii, et kui koer juba selle maigu suhu saab on teda raske ümber őpetada. Tuleb aru saada, et ümbruskond on koerale tőesti NII huvitav. Kőige tavalisem pőhjus miks koer ära jookseb peitub lihtsalt selles, et tal on igav. Esimene samm ongi koera aktiviseerimine, st vaimne ergutamine, see väsitab koera tunduvalt rohkem, aga ei tekita tal stressi.

Teine ära jooksmise pőhjus on kőrge libiido - koer jookseb ära "armastusest". Selleks, et koer ära ei jookseks, tuleks oma kodu talle vőimalikult "huvitavaks" teha, muidugi ei tohi mitte kunagi koera karistada kui ta koju tagasi tuleb, vastupidi, ta tuleks vastu vőtta sőbralikult ja positiivselt. Eesmärk on see, et koer hakkaks mőtlema, et kodus on toredam kui mujal.

Jalutuskäikude ajal üritab koer ära joosta.

Sa ei ole järelikult oma koerale huvitav! Ilmselt peale tagasi tulekut oled vihane ja närvis ka, on tal siis tore tulla? Ka vőib probleem olla karjajuhipositsiooni puudumises st. koer arvab, et tema on karjajuht. Kari hoolitseb alati selle eest, et ta karjajuhist maha ei jääks. Esimene samm on őpetada koerale korralikult selgeks käsklus "Siia" vőid őpetada teda nagu kutsikat, peida ennas aeg ajalt ära jne.
Koeraga tuleb palju tegeleda ja teda aktiviseerida, talle tuleb őpetada, et sinuga koos olemine on huvitav. Nüüd jalutuskäikudel, kui märkad, et koer tahab hakata kuskile ära minema, kutsu ta enda juurde, kiida teda ja hakka temaga mängima. Tee talle selgeks, et sinuga koosolemine on pőnevam. Ära unusta, et koera ei tohi kunagi karistada, kui ta sinu juurde tagasi tuleb!

Tagasi