Mida teha kui koer kerjab toidulauast või varastab toitu
Toidulauast kerjamine.

Üldiselt kutsikas ei oska toidulauast omal algatusel kerjama hakata. Kui ta laua juurest ikka kunagi midagi head saanud pole, ei tule talle ka pähe sealt midagi kerjata.
Asi ei olegi ainult toidus, vaid tähelepanus üldisemas mőttes. Seega, kui sööme, “pole koera meie jaoks olemas”! Nii lihtne see ongi! Aga piisab vaid ühest järeleandmisest ja ongi probleem käes.
Koer hakkab alati ootama, äkki täna tuleb midagi...Kahjuks on selliseid inimesi (külalisi), kes mőtlevad, et ah, mis see üks kord ikka teeb. Mida kauem koeral lubatakse kerjata, seda raskem on sellist käitumist ümber őpetada!
Reegel on see - koer saab süüa ainult omast kausist, alati ühes ja samas kohas ja kindlatel kellaaegadel, maiust antakse talle vaid koolitamisel ja söögilaua ääres ei tehta koera märkamagi.
Kui koer tőesti tuleb lausa füüsiliselt laua ääres häirima vőib talle korra kurja pilguga otsa vaadata ja demonstratiivselt uriseda. Vőtab aega mis ta vőtab, aga ükskord ta selle selgeks saab, et kerjamisel pole mőtet.

Toidu laualt varastamine.

Seda kommet on tegelikult väga lihtne välja őpetada. Tuleb välja panna peibutussööt lauale ja näiteks nööridega ühendatud plekkpurgid (vőib kivikestega täidetud) vői mina kasutasin Uus ja Kasulik kataloogist ostetud väikest aknaalarmi. Ühesőnaga midagi, mis teeb kolinat vms häält, mis koera ehmatab. Ise läheme samast ruumist minema ja kui koer hiilib varastama, kukuvad purgid ümber/maha vői alarm hakkab tööle.

Samal ajal jookseme sinna ruumi ja hakkame dramaatilise häälega koera haletsema nagu oleks midagi hirmsat ja jubedat juhtunud. Uskuge, paar-kolm korda ja rohkem koer ei varasta.


Tagasi