Koerad teevad vahel asju, mis inimesele eriti ei meeldi. Näiteks võib koer limpsida omaniku jalgu, ilma et tol aimugi oleks, miks kutsa nii käitub.
Loomaarst dr Kathryn Primm selgitas, et koerad võivad jalgu limpsida mitmel põhjusel. Kuna me ei saa koertelt otse küsida, miks nad nii teevad, siis tasuks kõiki võimalikke selgitusi kaaluda, sest mõni neist võib kehtida just sinu koera puhul, kirjutab iHeartDogs.

Üks võimalik selgitus on see, et koer tahab jalgadelt soola limpsida. Dr Primm kinnitas, et koerad tunnevad tõesti soola maitset ja kui loomale see maitse meeldib, pole ka kuigi ebatavaline, et ta nii käitub.

Teine variant on see, et koer üritab julgustada omanikku tegema midagi, mis oleks lõbus neile mõlemale. Näiteks võib koeral olla mängutuju ning ta loodab, et jalgu limpsides mõistad sa tema soovi ja mängid temaga.

Dr Primmi sõnul on kõige tähtsam see, et kui koer ei tunneks end omanikuga turvaliselt, siis ta nii ei käituks. Loomariigis on üksteise pesemine ehk limpsimine ja lakkumine märk kiindumusest, mis muudab pereliikmete suhteid tugevamaks. Limpsimine stimuleerib koeral positiivsete hormoonide vallandumist. Nii et võib-olla limpsib koer sind lihtsalt seetõttu, et sa talle meeldid.

Allikas: Postimees


Märksõnad:

Tagasi