Miks on vaja koeri pestaKoerte pesemine on väga oluline teema, sest nii nagu ennastki tuleb ka koeri pesta! See ei ole kellegi vandenõu teooria vaid reaalsus, millega kõik lihtsalt ei ole veel harjunud. Selleks, et koera karv püsiks ilus ja terve tuleb koera pesta ja mitte ainult korra aastas, kirjutab Cedrelle blogi.

Koera karv määrdub täpselt samamoodi nagu inimese nahk ja selleks, et koera karv ja nahk oleksid korras tuleb selle eest hoolitseda ehk siis pesta.

Mida peab koera pesemisel teadma?

Ei tohi kasutada inimestele mõeldud shampooni, sest koera naha PH tase on meie omast väga erinev ja see võib nii koera karva kui ka naha rikkuda. Kasutada tuleks kvaliteetseid koerte pesemise vahendeid, sest need on koera sõbralikud ja teevad koera karva eriti meeldivaks ning lõhnavaks kauemaks. Peale pesemist tuleks koer enne õue laskmist ära kuivatada soovitavalt fööniga, sest siis kindlustame selle, et koer ei saa külma.

Pesemisel tuleb jälgida vastavaid instruktsioone, mis on kirjas teie poolt ostetud pesemisvahenditel. Kindlasti soovitan kasutada ka palsamit, sest siis on hiljem koera lihtsam kammida. Lisaks on olemas vahendeid, mida võiks koera karvale peale pesemist peale panna, et ei tekiks nii lihtsalt pusasid.

Kui endal on tülikas koera kodus pesta, siis alati on võimalik koer viia näiteks lemmiklooma spa'sse, kus proffessionaalid tema eest hoolitsevad.

Hea koeraomaniku tunnuseks on see, et ta hoolitseb oma koera eest ning pesemine on kindlasti üks hoolitsemise viise. Kui sa ei pese oma koera, siis üks hetk on tema karv kole ja katki ning selle terveks saamine on väga vaevaline ja ebameeldib protsess sinu koera jaoks! Seega enneta ebameeldivusi ning pese oma koera regulaarselt!


Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #2 Kristelle 2012-03-08 15:35
Tõepoolest mõnda tõugu ei pesta :-) Kuid need on pigem erandid.
 
 
0 #1 kartp 2012-03-08 13:45
Minu tõugu ei soovitata üldse eriti pesta, ma ei tea, kas see on õige või vale lähenemine, aga oma koera pesen ma heal juhul paar korda aastas (kui on käinud kuskil eriti mudases kraavis), muul ajal käib ta kevadest sügiseni vees ja talvel puhastab oma kasukat lumes. Sama tõugu omavad inimesed käituvad täpselt samamoodi ja kasukas on tal pidevalt ühtemoodi läikiv ja sile. Tegu on lühikarvalise koeraga, seega on karvahooldus loomulikult teine kui mõne pikakarvalise koera puhul.
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.